banner198

ÇANFED her geçen gün güçleniyor...

İstanbulda Çankırı derneklerinin oluşturduğu ÇANFED, her geçen gün gücüne güç katarak büyümesini sürdürüyor...

ÇANFED her geçen gün güçleniyor...
banner145

ÇANFED’in İstanbul-Sultangazi, Arnavutköy, Gaziosmanpaşa ilçelerindeki Çankırı derneklerini bir araya getirmeyi amaçlayan ve bu bölgedeki ÇANFED etkinliklerini organize edecek olan ÇANFED Temsilciliğinin açılışı Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay tarafından gerçekleştirdi.

 

Bölgede ÇANFED’e üye olsun olmasın tüm dernekler yazılı ve sözlü olarak temsilcilikte söz sahibi olmak üzere davet edildi ve davete 24 dernek katıldı. Katılan derneklerden 12’sinin kullandığı oylarla bölgenin temsilciliğine Halil Aydoğan seçildi.

 

Açılış töreninde bir konuşma yapan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay “Çankırı’yı çok iyi bilirim. Özellikle Ilgaz ve Koca Meşeyi çok gezdim. Bölgemizdeki Çankırılıların Sultangazi’ye olan katma değerlerini de yadsımak mümkün değil. Çankırı kültürünün İstanbul gibi gurbet bir ilde yaşanması ve yaşatılması konusunda yerel yönetim olarak diğer hemşeri derneklerine ne kadar ilgi gösteriyorsak, Çankırılıların oluşturduğu bu derneğe daha fazla katkı sağlayacağım. Dernek binasının bölgemizde yaşayan Çankırılılara ve Çankırılı dostlarımıza hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi.

 

Daha sonra söz alan ÇANFED Başkanı Ömer Lütfi Özenç ise şunları söyledi:

 

“İçinde bulunduğumuz Mayıs ayı içerisinde iki önemli gecede birlikte olacağız. Hemşerilerimi bu gecelerde bir arada görmek istiyorum. Açılışını gerçekleştirdiğimiz bu temsilciliği Sultangazi’de yaşayan değerli hemşerilerime emanet ediyorum. Burası sizlerin evidir. Evinize sahip çıkmanızı istirham ediyorum. Bölgede hizmet veren Çankırı derneklerinin burada toplanarak ihtiyaçları doğrultusunda kararlar alması için uygun bir mekan olduğunu düşünüyorum. Şunu unutmamalıyız ki birlikte hareket edersek yaşadığımız İstanbul’da Çankırı ve Çankırılı’nın sesi çok daha gür çıkacaktır. Açılışımıza yakın ilgilerini esirgemeyen Çankırılı işadamlarımıza ve değerli hemşerilerime şükranlarımı sunarım.”

 

Açılış törenine katılan Sultangazi Belediyesi Mehteran takımı davetlilere oldukça güzel bir konser gerçekleştirdi.

 

 

 

 

 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER