banner198

Çankırı Barosu da açılıştaydı

Türkiye Barolar Birliğinin Ankara-Balgat Barış Manço Caddesi üzerinde yeni devasa binası bugün düzenlenen bir törenle hizmete girdi.

Çankırı Barosu da açılıştaydı
banner145

Türkiye Barolar Birliğinin Ankara-Balgat Barış Manço Caddesi üzerinde yeni devasa binası bugün (17 Nisan 2009) düzenlenen bir törenle hizmete girdi.

Açılış törenine başta Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç olmak üzere, maliye eski bakanı Sümer Oral, Adalet eski bakanı Hikmet Sami Türk, Parlamenterler Birliği Başkanı Hasan Korkmazcan olmak üzere çok sayıda ilin baro başkanları katıldı.

 

Açılış törenine Çankırı Barosu Başkanı Av. İdris Şahin başkanlığında yönetim kurulu üyelerinden Av. Abdullkadir Çelik, Av. Lütfi Ersoy, Av. Serdar Kantar, Üst kurul delegeleri Av. Ali Eren ve Av. Mustafa Yaşar katıldılar.

 

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Avukat Özdemir Özok açılış töreninde yaptığı konuşmada “Böylesi bir hizmet binasını bundan 5-6 yıl önce hizmete açacağımızı söyleseydik herhalde birçoğumuz tebessüm ederdi. Ancak bugün böylesi bir hizmet binasını baro üyelerimizin hizmetine açmaktan büyük mutluluk ve onur duymaktayım. Bu binanın oluşmasında daha dün gibi hatırladığım dönemin maliye bakanı Sümer Oral birliğimize büyük kolaylıklar sağlayarak binanın bulunduğu arsayı bedeli karşılığı tahsis etmiştir. Bugün bu açılış töreninde yüksek yargı mensuplarını görmekten mutluluk duymaktayız. Ancak yürütmenin açılışımıza ilgi göstermeyişini de üzüntüyle karşıladığımı belirtmek isterim. Yeni hizmet binamızın açılışını onurlandıran siz değerli misafirlerimize iyi dileklerimi sunuyorum” dedi.

 

İdris Şahin: Dileğimiz Çankırı'ya da böylesi bir bina kazandırmak

Açılış töreninde gazetemize özel bir açıklamada bulunan Çankırı Barosu Başkanı Av. İdris Şahin “Savunmaya layık bir bina olduğunu, fiziki şartlar itibari ile örnek teşkil edebilecek bir yapı içindeyiz. Önemli olan yapının zerafeti ve ihtişamından ziyade, içindeki barındırdığı avukatların  ruhunun güzelliği ve hukukun inkişafını sağlayacak bir müessese olması dileğimizdir. Çankırı Barosu olarak hukukun her daim her alanda insan haklarına, saygılı bir şekilde idamesi en büyük dileğimizdir. Arzumuz Çankırı’da da böylesi bir baro evinin yapılmasını ve avukatlarımızın hizmetine sunulması konusunda çaba sarf etmek ve bağımsız yargının savunma kanadının her türlü siyasi görüş ve ideolojiden uzak mesleğin çıkarlarını ve mesleğin yüceltilmesi için çaba sarf eden bir kurum olarak barolar ve barolar birliğinin yaşatılmasını diliyoruz.” dedi.

 

Açılış töreninde (soldan sağa) Av. Serdar Kantar, Baro Başkanı Av. İdris Şahin, Kayseri Baro Başkanı Av. Ali Aydın ve Sivas Baro Başkanı Av. Ünal Yılmaz görülüyor.

 

Alttaki fotoğrafta ise (soldan sağa) Sivas Baro Başkanı Av. Ünal Yılmaz, Kayseri Baro Başkanı Av. Ali Aydın, Yozgat Baro Başkanı Av. Yusuf Başer ile Çankırı Baro Başkanı Av. İdris Şahin görülmekte.

 

 

 Alttaki karede ise Baro Yönetim Kurulu Üyeleri Abdullkadir Çelik, Av. Lütfi Ersoy ve Av. Serdar Kantar kokteyl öncesi yapılan konuşmaları izlerken birlikte görülüyor.

 

Fotoğraflar:

Çankırı Postası Özel

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER