banner198

Çankırı Barosundan Vali Önere destek

Av. İdris Şahin başkanlığında Çankırı Barosu yönetim kurulu Vali Ali Haydar Önere nezaket ziyaretinde bulundu.

Çankırı Barosundan Vali Önere destek
banner145

Av. İdris Şahin başkanlığında Çankırı Barosu yönetim kurulu Vali Ali Haydar Önere nezaket ziyaretinde bulundu.

 

Samimi bir havada geçen görüşmede; Baro Başkanı Av. İdris Şahin, Ilgaz’da yapılan Ilgaz Dağı Milli Parkı Uzun Devreli Gelişme Planı toplantısındaki Ilgaz ile ilgili  görüşlerinden dolayı vali Ali Haydar Öner’i  kutlayarak baro olarak bu konudaki düşüncelerinin tamamen arkasında olduğunu söyledi.  Ilgaz’ın Çankırı’nın genel bir meselesi olduğu, turizm açısından Ilgaz Dağı Milli Parkının bir marka haline getirilmesi konusunda herkesin üzerine düşen ödevi yerine getirmesi gerektiği paylaşıldı. Bu konuda Kastamonu mahalli basınında Sayın Valimizle ilgili yapılan haberlerin de Çankırı Valiliğinin Ilgaz Dağı Milli Parkı ile ilgili izlediği yöntem ve çalışmaların doğru olduğunun ve bunun komşu il Kastamonu tarafından yakinen takip edildiğinin açık göstergesi olduğu ifade edildi.

 

Bunun yanı sıra Kastamonu mahalli basınınca konuyla ilgili yapılan yorumlar ve gazete haberleri de Ilgaz’ın Çankırı’nın bir parçası olduğunu teyid eder mahiyette olduğu ve Ilgaz’ın Çankırı’ya ait olduğu gerçeğini de bu yayınlarının değiştiremeyeceği açık şekilde ifade edildi.

 

Baro yönetimince Vali Ali Haydar Öner’in Çankırı’nın önemli konularına özenli yaklaşımı ve sorunların çözümü konusundaki samimi düşüncelerinden ve bağımsız yargının savunma kanadını oluşturan meslektaşlarımıza gösterdiği yakın ilgiden dolayı teşekkür edilerek ziyaret sonlandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER