Çankırı da Doğalgaz Sevinci

Çankırı da çalışmaları uzun süredir devam eden doğalgaz Atatürk Anıtı önünde düzenlenen meşale yakma töreniyle vatandaşın hizmetine sunuldu.

Çankırı da Doğalgaz Sevinci
banner145

Çankırı’da çalışmaları uzun süredir devam eden doğalgaz Atatürk Anıtı önünde düzenlenen meşale yakma töreniyle vatandaşın hizmetine sunuldu.

İlk olarak basınç düşürme ve ölçüm istasyonunda BOTAŞ hattından gelen doğalgazın gerekli kokulandırma, filtrelendirme ve basınç düşürme işlemleri gerçekleştirildi. BOTAŞ Ankara İşletme Müdürü Halit Uçar’ın kontrolünde yapılan denetlemeler tamamlandıktan sonra, Çankırı’ya gidecek olan doğalgaz vanasını Kargaz Genel Müdürü Kasım Kahraman çevirdi. Şehre doğalgazın verilmesinin ardından akşam saatlerinde Atatürk anıtı önünde bir tören düzenlendi.

 

Törende ilk konuşmayı Kargaz Genel Müdürü Kasım Kahraman yaptı. Kahraman konuşmasında; “Bugün bu törenin ardından şehre ilk gazı vermiş oluyoruz. Dağıtım istasyonuyla ilgili kamulaştırma ve zeminde yaşadığımız problemlerden dolayı bir gecikme yaşadık. Yirmi dört saat esasına göre arkadaşlarımızla aralıksız çaba sarf ettik. Çankırılılara doğalgazlı günlerde mutlu yarınlar diliyorum “ dedi.

 

Doğalgazın Çankırı’da kullanıma başlanmasıyla ilgili olarak konuşan Belediye Başkanı İrfan Dinç “Doğalgaz her açıdan çok büyük değer. Özellikle Çankırı’da ki sanayicinin enerji ihtiyacı açısından büyük bir kolaylık sağlayacak. Sanayici ile birlikte Çankırı’da yaşayan insanımız daha temiz bir hava teneffüs edecek.  Böylesi bir hizmetin bizlerin döneminde Çankırı’ya getirilmiş olması da ayrı bir sevinç kaynağı. Bugüne kadar bu projenin gerçekleşmesinde emeği geçen herkesi yürekten kutluyorum.” dedi.

 

Konuşmaların ardından BOTAŞ Ankara Genel Dağıtım İşletme Müdürü Halit Uçar, Kargaz Genel Müdürü Kasım Kahraman ve Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, doğalgaz meşalesini birlikte ateşlediler.

Heyet, Anıt alanındaki törenin ardından doğalgaz abonesi olan İhsan Babayiğit’in evini ziyaret etti. Burada Belediye Başkanı İrfan Dinç mutfak ocağının gazını açarak ateşledi. Ev halkı tarafından konuklara doğalgazla demlenen çaydan ikram edildi.

Törene BOTAŞ Ankara Genel Dağıtım İşletme Müdürü Halit Uçar, Kargaz Genel Müdürü Kasım Kahraman, Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER