Çankırı Gençlik Ateşi Ses Yarışması

Gençlik Meclisini Çankırı Gençlik Ateşi proje kapsamında düzenlenen ses yarışmasına vatandaşların ilgisi yoğun oldu.

Çankırı Gençlik Ateşi Ses Yarışması
banner145

Çankırı Belediyesi Gençlik Meclisinin düzenlemiş olduğu “Çankırı Yöresi Halk Türküleri Ses Yarışması” Atatürk Kültür ve Sanat Merkezinde yapıldı.

Gençlik Meclisini “Çankırı Gençlik Ateşi” proje kapsamında düzenlenen ses yarışmasına vatandaşların ilgisi yoğun oldu.

            Yarışmanın jüri üyeliklerini Zeki Babadağ, Atilla Timural, Kadir Çayır, Metin Gül, Mehmet Bayraktar, Zeki Akay, Ahmet Kocadağ ve Mehtap Meydaneri yaparken, değerlendirme üyeliği görevini ise Çankırı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Yüksel Arslan üstlendi.

            Her yarışmacının biri serbest diğeri ise Çankırı türküsü söylemesi gereken yarışmaya ön elemeleri geçip finale kalan on iki yarışmacı katıldı. Final gecesinde, Yasemin Başal, Esra Kanat, Selin Göregel, Fatih Öztürk, Nuri Özkan, Seda Kuş, Nilüfer Yıldız, Melahat Aydın, Cemile Narman, Muhammed İzgi, Ahmet Absarılıoğlu ve Selcan Bektaş dereceye girebilmek için yoğun çaba sarf etti.

           Seyredenlere güzel bir halk müziği ziyafetinin sunulduğu yarışmayı 96.8 puanla Esra Kanat kazandı. İkinciliği 96,6 puan alan Melahat Aydın ve Cemile Narman paylaştılar. Yarışmanın mansiyon ödülünü ise Seda Kuş elde etti.

          Ödül töreni sırasında bir konuşma yapan Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç “Gençlerimiz kendilerine fırsat verildiği takdirde neler yapacaklarını bizlere kanıtladılar. Bu yarışmayı düzenlemekteki asıl amacımız bu alandaki genç yeteneklerimizi belirlerken Çankırı’mızın yerel, kültürel değerlerini de ortaya çıkarmaktı. Bunda da başarılı olduğumuzu hep birlikte görmüş olduk. Göreve başladığımız günden itibaren Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüzün gayretli çabaları ile Çankırı’nın unutulmaya yüz tutmuş kültürel mirasını açığa çıkartmaya çalışıyoruz. Bu yarışma vesilesi ile buraya gelen halkımıza ve medeni cesaret göstererek kabiliyetlerini bizlere gösteren bu pırıl pırıl gençlerimize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

           Yarışma Belediye Başkanı İrfan Dinç’in jüri üyelerine teşekkür plaketi vermesinin ardından sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER