banner198

Çankırı merkezde nefes kesen bir yarış oldu!

AK Parti Çankırı milletvekili Suat Kınıklıoğlu seçim sonuçları ile ilgili olarak bir açıklama yaptı.

Çankırı merkezde nefes kesen bir yarış oldu!
banner249
banner145
AK Parti Çankırı Milletvekili Suat Kınıklıoğlu "Çankırı merkezinde nefesleri kesen bir yarış yaşandı ve Çankırı seçmeni örnek bir demokratik mücadeleye katkı sağladı" dedi. Kınıklıoğlu'nun Çankırı ile ilgili 29 Mart yerel seçimleri ile ilgili değerlendirmesi şöyle:

"29 Mart 2009 yerel seçimleri Çankırı'mızda herhangi bir vukuat olmadan tam bir demokratik olgunluk içerisinde geçmiştir. Çankırı'da yerel yönetimlere muhtar, belde, ilçe ve ve il belediye başkanlığına seçilen tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyor kendilerine önümüzdeki beş yıl boyunca başarılar diliyorum.
 
Seçim sonuçları tabii ki bizim arzu ettiğimiz şekilde sonuçlanmadı. Buradan hareketle öncelikle genel merkezimizde sonra da il teşkilatımızda bu sonuçların sebeplerini inceleyeceğiz. Bana göre alınan sonuçların birden fazla sebebi var ve bu sebepler yapacağımız inceleme sonucunda daha da netleşecektir. Yapılacak değerlendirme sonucunda gereken tedbirlerin alınacağından da kimsenin şüphesi olmasın. Bu vesile ile seçimde partimiz teşkilatında görev yapan gençlerimize, bayanlarımıza ve fedakar partililerimize şükranlarımı ifade etmek istiyorum.
 
Çankırı il merkezinde nefesleri kesen bir yarış yaşandı ve Çankırı seçmeni örnek bir demokratik mücadeleye katkı sağladı. İnşallah Çankırı'da önümüzdek beş yıl boyunca bütün Çankırılıları kucaklayan ve onların taleplerine ve hassasiyetlerine cevap veren bir belediyecilik örneği sergilenecektir.

Şabanözü, Ilgaz, Korgun ve Eldivan gibi zaten bizde olan ilçelerimizde tekrar kazanırken Yapraklı ve Orta gibi bizde olan ilçeleri kaybettik. Yapraklı'da bir itirazımız var ve orada 26 oy farkla kaybettiğimiz ilan edilen seçim sonucuna olan itirazın neticesini bekleyeceğiz. Bunun yanında "kuzey aksı" olarak bilinen Çerkeş, Kurşunlu, Atkaracalar ve Bayramören'de AK belediyecelik dönemine geçemedik. Çerkeş'te aldığımız sonuç beni özellikle üzdü çünkü orada çok iyi ve saygın bir adayla seçime girdik ama nasip değilmiş. Çerkeş henüz bu değişime hazır değilmiş. Orada kazanan Sayın Şükrü Tarhan'a başarılar diliyorum. Kurşunlu'da da Sayın Kadir Şahin iyi bir kampanya götürdü ama gayretleri seçimi kazanmak için yeterli olmadı. Her dört ilçede de seçimi kazanan belediye başkanlarına başarılar dilerim. Kızılırmak'ta ise MHP'de olan bir belediyeyi kazandık ve bu ilçemizi de AK belediyecilik imkanına kavuşturacağız.
 
Sonuç itibarı ile vatandaşlarımız önümüzdeki beş yılın yerel yöneticilerini seçtiler. Çankırı seçmeni konuşmuştur ve mesajı da oldukça nettir. Biz AK Parti olarak bu mesajı net olarak aldık. Bu şuurla önümüzdeki dönemde siyaset yapacağız. Bu vesile ile tüm hemşerilerime sevgi ve saygılarımı sunuyor demokrasinin pekişmesine verdikleri katkıdan dolayı şükranlarımı ifade etmek istiyorum."
Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2017, 00:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER