banner198

Çankırıda bağımsız tek ilçe belediye başkanı!

Bayramörenliler 29 Mart Pazar günü yapılan seçimlerde bağımsız aday Ahmet Özeni belediye başkanı olarak seçtiler.

Çankırıda bağımsız tek ilçe belediye başkanı!
banner145

29 Mart Pazar günü yapılan seçimlere bağımsız aday olarak giren Ahmet Özen, Bayramören Belediye başkanlığını kazanınca, Çankırı’nın tek bağımsız ilçe belediye başkanı oldu

29 Mart Pazar günü yapılan yerel seçimlerde, Çankırı’nın 11 ilçesinde yapılan seçim sonucunda sadece Bayramören seçmeni, bağımsız belediye başkan adayı Ahmet Özen’i belediye başkanı olarak seçti.

29 Mart seçimleri için AK Partiden Belediye Başkan aday adayı olan Ahmet Özen, partinin yaptığı temayül yoklamasına girdi. Temayül yoklaması sonrası AK Parti Genel Merkezi tarafından aday gösterilmeyen Ahmet Özen, akabinde MHP’nin Bayramören Belediye Başkan adayı olarak açıklandı.

YSK’ya yapılan itiraz sonucu MHP Bayramören Belediye Başkan  adaylığı reddedilen Ahmet Özen, seçimlere “bağımsız” olarak katılma kararı aldı.

29 Mart Pazar günü yapılan seçim sonucunda 219 oy alan Ahmet Özen en yakın rakibi AK Parti adayı Ahmet Semerci’nin 156 oy almasıyla belediye başkanlığına seçildi.

Kendisiyle görüştüğümüz Bayramören Bağımsız Belediye Başkanı Özen, "Bayramören halkı kendi özgür iradesiyle belediye başkanlığına beni layık gördü. Bundan böyle Bayramören'in gelişimi ve sorunlarından arındırılması yönünde gayret ve çaba göstereceğim. Şahsıma gösterilen güvene layık olarak hizmet vermenin gayretinde olacağım." dedi.

Bayramören’de yapılan seçim sonucunda 9 Belediye Meclis Üyeliğinin 5 tanesini MHP, 4 tanesini de AKP aldı. (Not: YSK belediye başkanının bağımsız seçilmesi nedeniyle belediye meclis üyeliği sayısını 8’e düşürmesi de bekleniyor. Şayet YSK sayıyı 8’e düşürürse AKP’nin sayısı 3’e düşecek)

MHP'nin Bayramören Belediye Meclis Üyeleri:
Kemal Berber, Ahmet Bayraktaroğlu, Yaşar Kibaroğlu, Fikri Yazım, Bilal Sakarya

AK Parti’nin Bayramören Belediye Meclis Üyeleri:
Ruhi Sakarya, Halit Doğan, Osman Akgül

 

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2017, 22:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER