banner198

Çankırı’da İsraile Öfke Çığ Gibi

Filsitin katliamına bir protesto mitingde Kamusen Çankırı il temsilciliğinden geldi. Ahmet Yesevi caminde Cuma namazı çıkışı Filistin Katliamını Tel’in mitingi düzenlendi.

Çankırı’da İsraile Öfke Çığ Gibi
banner145

Filsitin katliamına bir protesto mitingde  Kamusen Çankırı il temsilciliğinden geldi. Ahmet Yesevi caminde Cuma namazı çıkışı Filistin Katliamını Tel’in mitingi düzenlendi.

Türkiye Kamu-Sen Çankırı il temsilciliğince düzenlenen miting’te cuma namazı sonrası  Filistin ve Türk bayraklarıyla sarılan temsili tabut önünde toplanan Çankırılılar Gazze’de israilce şehit edilen filsitinliler için giyabi cenaze namazı kıldı.

Kılınan cenaze namazının ardından bir konıuşma yapan Türkiye Kamu- Sen İl Temsilcisi Metin Memiş “bugün yakın tarihin en acı günlerinden birini yaşıyoruz . Bütün dünyanın gözü önünde Filistin halkı üzerine yağdırdığı bombalar sonucu 700’ün üzerinde kardeşimiz daha şehit olmuştur.Masum insanları çoluk çocuk demden katletmeyi marifet sayan bir anlayışla nasıl barış sağlanacaktır? Saldırılar hala devam etmektedir, kendini bilmez İsrail, birilerine güvebnerek tepkilere aldırmaksızın katliamını devam etmektedir. Türkiye Kamu-Sen camiası olarak , yüğzlerce masun insanın canına kıyan katil İsrail’i kınıyor: tüm dünya devletlerini, özellikle Birleşmiş Milletleri teşkilatını, bir an önce İsrail’e karşı harekete geçmeye davet ettiklerini”belirtti.

Ellerinde dövizler ve attıkları “Kahrolsun İsrail” sloganlarıyla protesto gösterilerini aralıksız  sürdüren topluluk öfkesini İsrail bayraklağı ve maketini yakarak gösterdi. Yapılan duanın ardından protesto gösteri sona erdi.

İsraile en manidar tepkiyse çocuklardan geldi. Filistinli arkadaşalarını katleden İsrail'ei en ön safta protesto ederek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER