banner198

Çankırıda turizm böyle engelleniyor

4 Aralıkta ihalesi yapılan Ilgaz Yıldıztepede telefonlar daha önceki borçlar nedeniyle Çankırı Telekom tarafından tamamen kapatıldı

Çankırıda turizm böyle engelleniyor
banner249
banner145

4 Aralıkta ihalesi yapılan Ilgaz Yıldıztepede telefonlar daha önceki borçlar nedeniyle Çankırı Telekom tarafından tamamen kapatıldı 

 

Sadece Çankırı için değil, ülkemizde önemli kış turizm merkezlerinden biri olmaya aday olan Ilgaz-Yıldıztepe’deki otelin, bugünkü adıyla Armar-Yıldıztepe’nin telefonları arayanlarına yanıt veremiyor!

 

 

İhalesi 4 Aralıkta yapılan ve yeni sahiplerine 2008’in son haftasında teslim edilen tesislerde çalışan telefonlar yeni yılın son günü Çankırı Türk Telekom yetkililerince kesildi.

 

Yeni yıl rezervasyonu ile müşterilerini ağırlayan otelde telefon ile birlikte internet bağlantısının da kesilmesi otel yetkililerini müşterileri karşısında hayli zor duruma düşürdü. Yaşanılan durumun nedenini öğrenmek amacıyla Çankırı Türk Telekom yetkilileriyle irtibata geçen otel işletmecileri aldıkları yanıtla daha da şaşkına döndüler!

 

 

Otelin telefon fatura borçları var!

Çankırı Türk Telekom yetkilileri kendilerini arayan Armar-Yıldıztepe yetkililerine “Kullandığınız numaraların birikmiş borçları vardı. Bu yüzden telefonları görüşmeye kapattık!”

 

Aldıkları bu yanıt karşısında oldukça şaşıran Armar-Yıldıztepe’nin yeni işletmecisi Özcan Yalçınkaya konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

 

“Yeni yılın son günü. Müşterilerimiz otele girmişler. Odalarına yerleşmişler. Geride bıraktıkları yakınlarıyla irtibata geçmek istiyorlar. Biz oteli yeni teslim almışız. Yeni yıl için gazetelere reklam kampanyası vermişiz. Telefonlarımız çalmıyor! Kimse aramıyor! Telefonu kaldırdım. Ses yok. Derhal Telekom yetkililerine ulaştık. Aldığımız yanıt ‘Daha önceden birikmiş borçlarınız vardı! O yüzden kapattık!’ Hangi tepkiyi vereceğimi, ne söyleyeceğimi bilemedim!

 

Oteli yeni teslim almışız. Ne telefon borcu olduğu tarafımıza bildirilmiş. Ne kesmeden önce bize Türk Telekomun böyle bir tebliği var! Hiçbir şeyden haberimiz yok! Duyuru yok! Ama Çankırı’nın iki dağ otelinden birisi olan işletmede ne telefon bağlantısı ne de internet bağlantısı mevcut! İşletmeci olarak o şartlar altında hem idare olarak hem de müşterilerimiz karşısında neler yaşadığımı hangi hallere girdiğimi anlatmamın imkanı yok!

 

Yaklaşık 10 günden bu yana Türk Telekom Genel Müdürlüğü ile yaptığımız çalışmalarla bölgenin de ihtiyaçlarını göz önüne alarak 500 hatlık yeni bir santral talebinde bulunduk. Çalışmalar son aşamada. Bugün yarın bu santral devreye girecek. Otelin telefonları ve internet bağlantıları gerçekleşecek. Ancak yılın son günü bizim hiçbir suçumuz olmadığı halde, bizlere ve müşterilerimize böylesi bir durumu yaşatanlar, aslında Çankırı’ya ve yaptığımız işe engel oluyorlar! İnanın yaşadığımız duruma bugün bile hala inanamıyorum.”

 

Fotoğraf: Rıdvan Bilge Sertel

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER