banner198

Çankırılı çiftçiler GAP bölgesinde...

Çankırı Ziraat Odası tarafından düzenlenen geziye başta Tarım İl Müdürü olmak üzere köy muhtarları ve çiftçiler katıldı.

Çankırılı çiftçiler GAP bölgesinde...
banner145

Çankırı Ziraat Odası tarafından Harran Ovasına düzenlenen gezi başarıyla gerçekleşti ve katılımcılar Çankırı’ya döndüler.

Çankırı Tarım İl Müdürü Mustafa Altun’un da katıldığı gezi Çankırılı çiftçi ve köy muhtarları tarafından ilgi ile gerçekleştirildi.

30 Nisan 2009 Perşembe akşamı Çankırı’dan hareket edildi. 1 Mayıs 2009 Cuma günü Gaziantep iline gelindi ve aynı gün saat 16.00’ya kadar Gaziantep şehir içi gezildi.

Katılımcılar saat 16.00’da Urfa iline hareket ettiler ve.gece Urfa’da konaklama yapıldı. Cumartesi sabah Urfa ili Harran Atatürk Barajı gezisi yapıldı. Geziye katılan çiftçilerimize arazi ve sulama ile ilgili olarak ayrıca ekilen ürünler hakkında yerel çiftçiler tarafından bilgiler verildi.

Akşam Urfa iline özgü sıra gecesine katılan çiftçilerimiz geceden oldukça hoşnut kaldı. Pazar sabahı Çankırı’ya dönüş yolu  saat 07.00’de başladı. Ürgüp Göreme, Hacı Bektaş Veli ilçesi ziyaret edildikten sonra gece 01.30 sıraları ilimize gelindi. Çankırı Ziraat Odası tarafından düzenlenen geziden memnun olan katılımcılar Ziraat Odası Başkanı Nejat Gamzeli’ye teşekkürlerini dile getirdiler.

Gezi ile ilgili olarak düşüncelerini belirten Ziraat Odası Başkanı Nejat Gamzeli yapılan gezi ile ilgili olarak düşüncelerini şöyle belirtti:

“İlimizin, gezilen illerimizle kıyaslama yapacak olursak, üretim konusunda en büyük eksikliğimizin sulama olduğunu belirtebilirim. Bizim ilimiz neden GAP bölgesi gibi sulanmasın? Elimizde imkanlar var fakat bir türlü suyu üretimde kullanamıyoruz! Bunun için hep beraber birlik olup devlet büyüklerimize sorunlarımızı tekrar tekrar dile getirerek yaşadığımız sorunun çözümü konusunda yardım ve destek istemeliyiz. Özellikle Koyunbaba Sulama projesinin ilimiz çiftçisi için olmazsa olmazdır! Bu projenin bir an önce tamamlanarak hayata geçmesini istiyoruz. Ben gezimize katılan tüm arkadaşlarımıza gösterdikleri ilgi için teşekkür ediyorum.” dedi..

İşte Urfa-GAP Bölgesi ve dönüş yolundan objektiflere yansıyanlar…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER