banner198

Çankırılı mutfak şefinin ekibi madalyaları topladı!

Polat Renaissance İstanbul Hotelin Çankırılı Executive şefi Yücel Dereyayla yönetimindeki mutfak ekibi 5 altın olmak üzere 11 ödül kazandı.

Çankırılı mutfak şefinin ekibi madalyaları topladı!
banner145

Polat Renaissance İstanbul Hotelin

Çankırlı Şefinin ekibi 11 madalya ile “Resital” yaptı

 

Bu yıl 7’ncisi düzenlenen “Uluslararası Gastronomi Festivali”nde 16 ülkeden 1600 aşçının katıldığı ve Dünya Aşçılar Birliği tarafından denetlenen yarışmalarda Polat Renaissance’nin Çankırılı Executive Chef Yücel Dereyayla yönetimindeki mutfak ekibi 5 altın, 4 gümüş, 1 bronz, 1 merit olmak üzere toplamda 11 adet ödüle layık görüldü.

 

- “Ojinal Gurme Yemeği, Modern Cusine ve Dekorasyon” kategorisinde Kadir Madakbaş 1 altın, 2 gümüş,

-  “Balık Yemeği ve Makarna” kategorisinde Ahmet Kartal 1 altın, 1 gümüş,

- “Ekmek Çeşitleri” kategorisinde Fazlı Özyurt 1 altın, 1 merit,

- “Sebze Oymacılığı ve Dekorasyon” kategorisinde Murat Dedeli 1 altın,

- “Orjinal Türk Yemeği” kategorisinde Erdal Aksu 1 altın,

- “Akdeniz Yemeği” kategorisinde Mevlit Sürel 1 gümüş ve 1 bronz madalyanın sahibi oldular.

 

"Türkiye Aşçılar Milli Takımı" adına da yarışan aşçılar Polat Renaissance İstanbul Hotelin 6 farklı mutfaktan oluşan restoranlarında birbirinden lezzetli ve yaratıcı yemeklerini sizler için hazırlıyorlar.

 

Yukarıdaki fotoğrafta Çankırı-Kurşunlulu olan Polat Renaissance İstanbul Hotelin Executive Chef'i Yücel Dereyayla yarışmada derece alan ekibiyle toplu halde görülüyor.

 

Asker ocağından yarışmaya katıldı, madalyaları topladı!

 

Aynı yarışmaya şu an vatani görevini yapmakta olduğu birliğinden izin alarak atılan Çankırı-Merkez doğumlu ve askerlik öncesi Yücel Dereyayla ile birlikte çalışan genç kardeşimiz Veysel Eren 3 gümüş ve 3 bronz madalya kazandı.

 

Veysel Eren takım arkadaşı Erdem Çiv ile birlikte takım olarak yarıştıkları “ustalar” kategorisinde  “bambu sepetinde pişirilmiş kalkan fleto”, “organik sebzelerle deniz mahsulleri triosu” ve “yeşil çaylı parfe” tatlısı ile gümüş madalya kazandılar.

 

Alttaki fotoğrafta ise halen Ankara'da vatani görevini yapmakta olan ve “Uluslararası Gastronomi Festivali”nde ustalar bölümünde yarışarak 3 gümüş 3 de bronz madalya kazanan Veysel Eren'i takım arkadaşı Erdem Çiv ile birlikte görüyorsunuz.

 

 

Çankırı Postası olarak yılların başarılı ismi başta Yücel Dereyayla olmak üzere halen vatani görevini yapmakta olan Veysel Eren'i tüm Çankırılılar adına kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

 

Fotoğraf: Çankırı Postası Özel

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER