banner198

Çankırının altyapısı yenilenecek...

Başkan İrfan Dinç göreve yeniden seçilmesiyle ilgili açıklamalarla birlikte önümüzdeki 5 yıl için Çankırıya yapılacak hizmetleri aktardı.

Çankırının altyapısı yenilenecek...
banner249
banner145

29 Mart 2009 Pazar günü yapılan mahalli seçimler sonunda ikinci kez Belediye Başkanlığına seçilen İrfan Dinç mazbatasını alarak göreve başladı.

Bugün sabah saat 10.00 sıralarında AK Parti yöneticileri, AK Partiden Belediye Meclis üyeliğine seçilenler ve basın mensupları ile birlikte İlçe Seçim Kuruluna gelen Belediye Başkanı İrfan Dinç mazbatasını İlçe Seçim Kurulu Müdürü Hasan Karakaya’dan aldı. Belediye Başkanının ardından Belediye Meclis üyeleri de mazbatalarını alarak görevlerine resmen başladılar.

Başkan Dinç ve beraberindekiler daha sonra topluca belediyeye geçti. Burada bir basın toplantısı düzenleyen Belediye Başkanı İrfan Dinç, seçim kampanyası sürecinde yaşanan olumsuzlukları, geçmiş dönemde yaptıkları hizmetlerin özetini ve bundan sonra yapacaklarının ana başlıklarını anlattı.

Basın toplantısına 29 Mart 2009 Pazar günü yapılan seçimlerde kendisine gösterilen teveccühe teşekkür ederek başlayan Belediye Başkanı İrfan Dinç şöyle konuştu:

 

“Belediye meclis üyelerimiz ile birlikte mazbatalarımızı alıp görevimize başladık. Halkımıza ilk mesajım teşekkür etmek olacak. 5 yıllık belediye başkanlığı görevimden sonra ikinci kez bana inandılar, bana güvendiler ve beni tekrar belediye başkanı yaptılar. Çok sevdiğim Çankırı’ya ikinci kez hizmet etme görevine getirilmem benim için çok büyük onur ve gururdur. Yine halkımın güvenine geçmiş 5 yıl olduğu gibi önümüzdeki 5 yıllık dönemde de gece gündüz çalışmak suretiyle layık olmaya çalışacağım. Oy veren vermeyen bütün hemşerilerime şükranlarımı sunuyorum.

Tabi ki insanları tek bir tornadan çıkmış kabul ederek herkesin aynı noktada düşünmesini beklemek doğru değil, tabiî ki insanlarımızın farklı düşünceleri, farklı sosyal yaşantıları olacak. Bu farklılıklar içerisinde genelin teveccühünü kazanmak suretiyle seçilmek gerçekten çok önemli. Vatandaşımız bize şöyle bir mesaj verdi. Biz 5 yıllık icraatlarını tasvip ediyoruz bir 5 yıl daha hizmet etmeni istiyoruz. Tabiî ki burada bizim çıkaracağımız dersler de var eksiklerimiz noksanlarımız var, insanız sonuçta. Özellikle iletişim konusunda. Eksikliklerimizi elbette gidereceğiz.

Biz bütün vatandaşlarımızın sağduyulu olduğuna gerçekten elini vicdanına koyarak oy verdiğine inanıyoruz. Eğer bir hemşehrimiz bize oy vermediyse ondan değil bizden kaynaklanan noksanlıklardan olduğunu düşünüyoruz. Demek ki hizmetleri anlatma noktasında ki seçim kampanyalarında da görmüş olduğumuz noksanlığın bu olduğunu gördük. Yapmış olduğumuz hizmetleri iyi anlatamadığımızı ve iyi iletişim kuramadığımızı gördük. Yeni dönemde bu eksikliğimizi de gidererek çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

 

1984 yılından bu yana siyasetin içinde kimi zaman resmi kimi zaman da gayri resmi olarak aktif biçimde yer aldığını belirten Belediye Başkanı İrfan Dinç “Ben bugüne kadar hiçbir seçimde bu seçimler öncesindeki gibi iftira ve çamur atma, belden aşağı siyasetin yapıldığına şahit olmadım. Bir koltuk uğruna şahsım aleyhine her gece farklı farklı iftiralar içeren kağıtlar dağıtıldı. Bir koltuk uğruna değer miydi? 

Seçim sonuçlarının belli olmasından sonra yaptığım konuşma kamuoyunda tartışıldı. Elbette ben de insanım, bu kadar iftira ve belden aşağı siyaset yapanlara en güzel cevabı halkımız sandıkta vermiştir. Ben o iftiracılardan hesap soracağımı söyledim. Ancak bunun yolu elbette hukuki süreçle olacaktır. İftira atanlar hem Allah huzurunda hem de adli merciler huzurunda hesap verecekler. Halkımız bu iftiralara prim vermedi, Allah onlardan razı olsun” dedi.

 

Seçimlerden çıkan sonucu, Çankırı halkının 5 yıllık hizmetlerden memnuniyet duyduğu ve 5 yıl daha hizmet etmelerini istediği şeklinde değerlendiren Belediye Başkanı İrfan Dinç “5 yıllık geçmişteki hizmetlerimiz ve neler yapabileceğimiz ile ilgili vizyonumuz ortada tabi ki, önümüzdeki 5 yıla ışık tutan uygulamalarla, icraatlarla dolu. Geçmişte de söyledim. Çankırı altın çağını yaşayacak. Yine aynı şeyi söylüyorum.

Bu dönem üniversitemizin, doğalgazımızın, yeterli miktarda kaliteli içme suyumuzun geldiği yine terminalimizle, alış veriş merkezimizle yeni pazaryerimizle bu dönemde çok ciddi işler ortaya çıktı. Tabi ki bir takım şeyler engellendi. Bu engellerde bu dönemde kalkacak yeni dönemde özellikle Avrupa Birliği uyum yasaları çerçevesinde yapılması gereken alt yapıyla ilgili çok ciddi projeler var. Bu ciddi çalışmalarımız da özellikle katı atık depolama tesisleri bitecek. Atık su arıtma tesisimiz inşallah bu dönemde bitecek. Şehir içi içme suyu şebekesi yeniden rehabilite edilecek.

Şu müjdeyi vermek istiyorum. Çevre ve Orman Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu Bey aradılar. Çevre ile ilgili yapılacak bütün çalışmalar ile ilgili dosyalar istediler. Bunları hazırlıyoruz şimdi. Bu çalışmalar yaklaşık 100 trilyonluk çalışmalar. Tabi ki alt yapıyla ilgilidir. Yine pek gözükecek çalışmalar sınıfında değil ama mutlaka bir şehirde yapılması gereken çalışmalardır. Öncelikle alt yapıyla ilgili sorun bırakmama düşüncemiz var. Çevre ve Orman Bakanımızın da bu konuda yardımı ve desteği var.” diye konuştu.

 

5 yıl önce göreve geldiğinde hiçbir zaman enkaz edebiyatı yapmadığını hatırlatan Belediye Başkanımız İrfan Dinç, dönemin başkan yardımcısı ve muhasebe müdürünün imzasını taşıyan resmi belgeyi basın mensuplarına gösterdikten sonra konuşmasını şöyle sürdürdü:

“5 yıl önce görevi devraldığımda hiçbir zaman enkaz edebiyatı yapmadım. Ama daha gelmeden enkaz edebiyatı yapmaya başladılar. Daha gelmeden ağlamaya başladılar. Bakın 5 yıl önce Belediyeyi 7 trilyon 521 milyar borç ile teslim aldım. Enkaz edebiyatı yapmadım çünkü gereksiz bir şeydi.

Çamur atmakla, belden aşağı siyaset yapmakla bir yerlere gelinemeyeceğini Çankırı insanı çok güzel gösterdi. Bu yüzden halkıma çok müteşekkirim. Yani gece gündüz çalışsam halkımızın hakkını ödeyemem. Halkımıza teşekkür ediyorum ve onlara layık olmak için elimden gelen her şeyi yapacağım. Meclis üyelerimiz ile birlikte önümüzdeki 5 yıl tarihte görülmemiş hizmetlere inşallah imza atacağız. Çünkü Çankırı’mız buna layık. Hizmet çeşitliliği, vizyon projeleri ve Avrupa Birliği Uyum sürecindeki altyapı hizmetleri açısından Çankırı’mız inşallah bu 5 yıl altın dönemini yaşayacak.”

TOKİ ile Belediye işbirliğinde gerçekleştirilecek olan Kentsel Yenileme Projesinin sorulması üzerine Belediye Başkanı İrfan Dinç “TOKİ ile ilgili seçimden önce ne söylediysek o geçerli. Türkiye’nin hangi ilinde olursa olsun şehre ait güzel bir proje ortaya konduğu zaman tüm siyasi partiler o projenin gerçekleşmesi için yardımcı oluyorlar. Burada TOKİ projesi ile güzel bir çalışma ortaya koyuyoruz. Daha nihai kararı verilmemiş ve üzerinde çalışılan bir proje. Vatandaşlarımızın mağdur edilmemesi noktasında hassasiyet gösterdiğimiz bir proje. Ama burada evlerinizi başınıza yıkacaklar diye yine propaganda yaptılar.

Burada Çankırı insanımızın sağduyusu galip geldi. Milletimizin terazisi asla yanlış tartmaz. Milletimiz burada bir ders verdi. TOKİ projesi kapsamında olan 5 mahallemizdeki sandıklardan AK Partiye 2.150 oy, MHP’ye de 1.986 oy çıktı. Burada bir felaket tellallığı yaptılar. Bu rakamlar Çankırı insanımızın ne kadar sağduyulu olduğunu ortaya koyuyor. Hiç kimse bu yalanlara itibar etmedi. Şimdi niye yapmıyorlar? Çünkü seçim bitti. Bu mahallelerde yaşayan sağduyulu insanlarımıza daha çok sahip çıkacağım. Onların bu sağduyularına layık olmak için elimden geleni yapacağım” diye konuştu.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER