banner198

Çankırı’ya yakışmayan kutlama!

30 Ağustos Zafer Bayramının 92. Yıldönümü kutlamaları çerçevesinde Çankırı’da düzenlenen törenler oldukça sönük geçti.

Çankırı’ya yakışmayan kutlama!
banner145
30 Ağustos Zafer Bayramının 92. Yıldönümü kutlamaları çerçevesinde Çankırı’da düzenlenen törenler oldukça sönük geçti. Belediye meydanında ki törenleri protokol üyeleri dışında az sayıda vatandaş izledi. 

 

Milletimizin kaderini değiştiren birçok askeri başarının kazanıldığı 30 Ağustos Zafer bayramının yıldönümü Çankırı’da düşük katılımlı törenlerle kutlandı. Belediye Meydanından düzenlenen törenlerde Sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerin katılımın düşük olduğu dikkatlerden kaçmadı.  

Şehir bayraklarla donatılmadı!

İşyerleri ve evlerde çok az sayıda Türk bayrağının takıldığı  Zafer Bayramında, Milli Bayramlarda Çankırı kalesine çekilen dev Türk bayrağınında çekilmediği görüldü. Bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizin kanlarıyla sulayarak aziz kıldığı bu kutlu günler, özellikle gençlerde “milli şuurun” artırılması ve vatan sevgisinin öğretilmesi açısından büyük önem taşıyor.


 Foto galeriye git

Vali Özcan’ın emrini takan olmadı!

Öte yandan Çankırı Valisi Vahdettin Özcan imzası ile ilgililere emir halka davet niteliği taşıyan “Zafer Bayramı Kutlama Programı” davetiyesinde yer alan emirler uygulanmadı.

Çankırı Valiliği’nin kutlama programından birkaç gün önce yayınladığı davetiyenin görevler kısmında ‘Zafer Bayramına Resmi Daire Amirleri ve Memurlar katılacaktır. Personellerin katılımını daire amirleri takip edecektir. Bu program ilgililere emir, Sayın halkımıza davetiyedir .’ şeklindeki duyurusu, katılımın düşük olması dolayısı ile havada kaldı.

 

Bilindiği gibi Çankırı Valisi Vahdettin Özcan 18 Mart 2013 tarihinde 18 Mart Şehitleri Anma Günü kapsamında törene gelmeyen kamu temsilcilerine de tepki göstermiş, "Çankırı'dan Çanakkale'ye 14 yaşında giden Ahmet'ler varken, buraya gelmeyenleri kınıyorum. Bu günü şehitlerimize yakışır şekilde kutlamak ve anmak zorundayız. Burada göremediğim arkadaşlar hakkında gerekli işlemleri yapacağız." demişti.

Vali Özcan Şehitler Gününde Bürokratlarına Sert Çıktı -TIKLA OKU-

Özcan’ın 2013 yılındaki bu çıkışından sonra ikinci kez  katılımın sağlanamaması, Özcan'ın bundan sonra nasıl bir tavır takınacağı  kamuoyunda merak uyandırdı.

 

Ağustos ayı; Anadolu’nun Türklere kapılarının açıldığı 26 Ağustos 1071 Malazgirt Meydan Muharebesi ve Yunan işgaline karşı Anadolu’nun düşmana kapılarının kapatıldığı 30 Ağustos 1922 Başkomutanlık Meydan Muharebesinin zaferle kazanıldığı Türk’ün zafer ayı olarak kabul ediliyor.Türkler izmir bayan escort ' larına hastalar.

Vali Özcan Şehitler Gününde Bürokratlarına Sert Çıktı -TIKLA OKU-


Vali Özcan Şehitler Gününde Bürokratlarına Sert Çıktı

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2018, 15:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
bora erdem
bora erdem - 5 yıl Önce

yeni nesil büyük taarruzu ,yunanlıları bu vatandan ne zorluklarla attığımızı bilmiyor.kişisel çıkarların vatandan daha önemli olduğu insanlar görüyoruz.vatan sevgisi imandan gelir karşılıksız sevilir.siyasilerin de atatürk'ü unutturma çabası var.kurtuluş savaşını eski soluk fotoğraflara benzettik.emperyalizme karşı verilmiş bu mücadele unutuldu çankırıda bu görüntler gayet doğal.iyi uykular çankırı!Muzaffer Ali
Muzaffer Ali - 5 yıl Önce

i̇ftar sofrası kurulsaydı çakılı olurdu o alanda yer bulamazdınız

ahmet
ahmet - 5 yıl Önce

benim memleketim böyle değildi.ne hale geldik?????????????

Abdullah
Abdullah - 5 yıl Önce

kardeşim yeni nesil onu bunu bilmiyor demeyi bırakın yeni nesli yetiştiren kim.ayrıca bu millet yeni nesle kurban olacak inşallah...daha çok şey söylenir ama hayırlısı diyerek noktalıyorum ve gelecek kuşaklara haksızlık yapmayalım diyorum.

SIRADAKİ HABER