banner198

Çavundur gerekli değişimi yaşayacak…

Öncelikli olarak Belediyenin çalıştırdığı kaplıca tesislerini elden geçirdiğini belirten Başkan Yukarıdere, personel eğitiminin de önemini vurguladı.

Çavundur gerekli değişimi yaşayacak…
banner145

29 Mart 2009 Pazar günü yapılan yerel seçimler sonucu Çavundur Belediye Başkanlığına seçilen MHP’li Bayram Yukarıdere kolları sıvayarak belediyecilik hizmetlerine sıkı bir şekilde başladı.

Genç yaşının da getirdiği hareketlilik ile birlikte beldede görevi devraldıktan sonra durum değerlendirmesi yapan yeni Başkan Yukarıdere “Belediyeyi teslim aldıktan sonra karşılaştığım manzara hiç de tatmin edici düzeyde değil. Ancak enkaz edebiyatı da yapmak istemiyorum. Sorunları biliyordum ve kendimi de ona göre hazırlamıştım. Özellikle Belediyemizin işlettiği kaplıca tesisinin durumu hiç de iç açıcı değil. Bugün için bu tesisi ayağa kaldırmanın gayreti içerisindeyim. Tesiste çalışan 16 personel ile birlikte altyapının hali ortada. Belediyemizin en önemli gelir kaynağı olan bu tesisi bir an önce olması gereken düzeye getirmek zorundayım. Bunun için de ne gerekiyorsa yapacağım. Bugünlerde tesisin temizlik ve çevre düzenlemelerini gerçekleştiriyoruz. Daha sonra burada görevli olan personelin hizmet eğitimini istenen düzeye getireceğiz. Bugün için belediyemizin işletmiş olduğu bu tesisi belirli bir düzeyde hizmet verir hale getireceğiz” dedi.

Belediyenin gelir-gider tablosunun diğer belde belediyelerinden farklı olmadığını da sözlerine ekleyen Başkan Bayram Yukarıdere “Bugün için belediyenin borcu azımsanmayacak bir ölçüde. Ancak diğer beldelere göre şanslıyız. Çünkü sağlık turizmine hizmet veren bir tesisimiz var. Ben beldemin ihtiyaçlarını ve sorunlarını yakından biliyorum. Bunların en kısa zamanda çözümü için ne gerekiyorsa yapacağım.” dedi.

Bayramören beni fazlasıyla heyecanlandırıyor...

Çavundur Belde Belediye Başkanı Bayram Yukarıdere Bayramören’de Ağustos ayında gerçekleştirilecek organizasyon konusuna da değinerek şunları söyledi:

“Bayramören’de gerçekleştirilecek yamaç paraşüt yarışmaları ile ilgili olarak bilgilendiğim andan itibaren büyük bir heyecan yaşadım. Bölgemiz için çok büyük bir şans olan böylesi bir spor dalında Bayramören’in cazibe merkezi olması bölge insanı olarak bizlere de büyük katkılar sağlayacağını düşünüyorum. Çavundur belde Belediye Başkanı olarak üzerime nasıl bir görev düşüyorsa, fazlasıyla yerine getirmeye hazırım. Böylesi bir organizasyon için çalışanlara da şahsım adına şükranlarımı sunarım.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER