banner198

Çerkeşte gözyaşları sel oldu aktı...

Lise 2. sınıf öğrencisi Aysun Karasunun intihar olayının ayrıntıları da ortaya çıkmaya başladı.

Çerkeşte gözyaşları sel oldu aktı...
banner145

Lise 2. sınıf öğrencisi Aysun Karasu (15)'nun intihar olayının ayrıntıları da ortaya çıkmaya başladı.

 

Aysun Karasu anne Ayşe ve baba Suat Karasu'nun çalıştığı saatlerde evde sadece dedesi Osman Karasu (69) ve kardeşinin bulunduğu bir saatte evin çatı katına çıkarak kendi sonunu hazırlamış.

 

Haber merkezimizin edindiği bilgilere göre Aysun Karasu yaşadığı bunalımdan çıkamayarak, kendisiyle ilgili hazin sonu planladı.

 

Anne Ayşe ve baba Suat Karasu’nun mesaide olduğu zamanı seçerek, evde kendileriyle beraber kalan dedesini ve kardeşini 1. kattaki odada bırakan Aysun, evin 2. katına çıkarak hayatına son verecek olan eylemi gerçekleştirdi.

 

Aynı evde yaşayan dede Osman Karasu olayın ilk görgü şahidi. Ancak dede karşılaştığı durumun etkisiyle bayılıyor. Çatı katına çıkan küçük kardeşi Aysun’un boğazındaki ipi kesiyor ama Aysun Karasu çoktan hayata veda etmiş.

 

Olay yerine gelen sağlık görevlileri Aysun Karasu’nun üzerinde kendi el yazısıyla yazılmış bir mektubu buluyorlar. Ancak olay yerine gelen savcı sağlık görevlilerinin elde ettiği mektuba el koydu.

 

Aysun Karasu gözyaşları arasında toprağa verildi.

Önceki gün meydana gelen olaydan sonra Ankara’ya adli tıbba gönderilen Aysun Karasu’nun cenazesi, dün saat 16.00 sularında Çerkeş’e getirildi.

 

Cenaze namazının kılındığı Merkez Camii ve Köyüstü mezarlığındaki defin sırasında Aysun Karasu’yu başta ailesi olmak üzere sevenleri ve öğrenim gördüğü okul öğretmenleri ile birlikte okul arkadaşları gözyaşları arasında toprağa verdiler.

 

Vali Şemsettin Uzun Çerkeş’teydi…

 

Geçtiğimiz gün Çerkeş’te oturdukları Karamuklu Mahallesi Namık Kemal Kılıç caddesi No. 6/2'deki evlerinde intihar ederek hayatına son veren Lise 2. sınıf öğrencisi Aysun Karasu’nun ailesine başsağlığı ziyaretinde bulunan Çankırı Valisi Şemsettin Uzun daha sonra Çankırı’ya döndü.

 

Vali Uzun’un Çerkeş’te ilk durağı Kaymakamlık binası oldu. Burada kendisini karşılayan Çerkeş Kaymakamı Mustafa Çit’den önceki gün gerçekleşen intihar olayı ile bilgiler alan Vali Uzun, Kaymakam Çit ile birlikte kendisini asarak intihar eden Aysun Karasu’nun evine giderek baba Suat Karasu’ya ve aile üyelerine taziye dileklerinde bulundu.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER