banner198

Çocuklara özel bir kampanya

Belediye Çocuk Meclisi kırsaldaki çocuklara yönelik Oyuncakla Gelen Bir Tebessüm adlı kampanya başlattı.

Çocuklara özel bir kampanya
banner145

Çankırı Belediyesi Çocuk Meclisi başlattığı oyuncak kampanyası ile kullanılmayan oyuncaklar köylerdeki çocuklara ulaştırılacak. Kampanyada kentte yaşayan çocukların kırsaldaki çocuklarla oyuncakları paylaşması hedefleniyor.

 

Belediye Çocuk Meclisi kırsaldaki çocuklara yönelik “Oyuncakla Gelen Bir Tebessüm” kampanyası başlattı.

 

Geçtiğimiz günlerde Kırovacık Köyü Anasınıfını ziyaret eden Çankırı Belediyesi Çocuk Meclisi üyeleri bu ve benzeri köy okullarında çocukların oyuncaklarının olmadığını tespit ettiler.

Çocuk Meclisi sorumlusu Songül Köroğlu yönetiminde hareket eden çocuk meclisi üyeleri “Haydi Çocuklar Oyuncağımızı Paylaşalım” diyerek bir oyuncak kampanyası başlatma kararı aldılar.

“Oyuncakla Gelen Bir Tebessüm” adı ile başlatılan kampanyada özellikle kırsaldaki okullarda yada köylerde oyuncağı bulunmayan çocuklara kent merkezindeki kardeşlerinden oyuncaklarını paylaşmaları isteniyor. Ayrıca çocukları büyüyen ailelerin evlerindeki oyuncakları da bu kampanya çerçevesinde belediyeye getirmeleri ya da 153 nolu telefonla irtibat kurulması isteniyor. “Sahipsiz Oyuncak, Oyuncaksız Çocuk Kalmasın” diyerek yola çıkan çocuk meclisi üyeleri toplanacak oyuncakları köy köy dolaşarak okulların anasınıflarına ve köylerdeki çocuklara dağıtacak.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER