banner198

Devletimiz artık değişiyor...

Çankırı Valisi Şemsettin Uzun Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası yöneticileri ile bir araya gelerek Çankırı ile ilgili düşüncelerini aktardı.

Devletimiz artık değişiyor...
banner145

"Muhasebeciler Haftası"nın başlaması nedeniyle yapılan ziyarette Vali Şemsettin Uzun ve Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı İsmail Kurt ve Yönetim Kurulu üyeleri karşılıklı görüş alışverişinde bulundular.

Ziyarette Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı İsmail Kurt, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Yıldız, Hüseyin Yakar ve Şaban Yılmaz hazır bulundu.

Muhasebecilerin ve Çankırı esnafının genel sorunları hakkında yapılan görüşmede Başkan Kurt, Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlerin mükellefle devlet arasında önemli bir görevi yürüttüklerini, krizin direk olmasa da dolaylı yoldan ilimizi de etkilediğini ve kendilerinin de bu krizden etkilendiklerini, muhasebeci olarak esnafın durumu hakkında  bilgilerinin olduğunu ifade etti.

Vali Şemsettin Uzun ise kendisini ziyaret eden Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu üyelerine şunları söyledi:

“Cumhuriyetimizin ilk kurulduğu yıllarda Devletimiz fabrikalar kurarak özel sektöre öncülük yapmış ve bu işi de en iyi şekilde yapmıştır. Ancak devletimiz artık değişiyor. Şimdi bu işleri özel sektör yapıyor, doğru olanda bu. Devletin görevi alt yapıyı oluşturmak. Biz devlet olarak bize düşen görevleri yerine getiriyoruz.

Çankırı’mızda suyu olmayan yolu olmayan köyümüz kalmadı.  Bazı zamanlar su sıkıntısı yaşanıyor, bu da bizden kaynaklanmıyor. Suyun boşa harcanmasından, komşuların birbirini düşünmemesinden kaynaklanıyor. Bunu da su sayacı takarak önlüyoruz.

Çankırı aşağıya kaymış, yukarıdaki esnafın durumu iyi değil, o bölgenin de yeniden şekillenmesi gerekiyor. Türkiye’de binlerce konut yapan TOKİ fırsatını Çankırı’mızın da değerlendirmesi lazım. Tüm illerimizin faydalandığı fırsatlardan bizim ilimiz de faydalansın. O bölgemiz daha modern bir hale geldiğinde oradaki esnaflarımızda rahat nefes alacaklardır. O zaman krizin etkisi de en aza inecektir.

Muhasebeciler Haftanızı kutluyor, işlerinizde başarılar diliyorum.”

Fotoğraflar: Çankırı Valiliği web sayfası

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER