banner198

Ekonomik kriz köpekleri de vurdu!

Özellikle kırsal kesimde vatandaş artık evdeki köpekleri dahi besleyemez hale gelmiş! Kızılırmak ilçesi çevre köylerden getirilerek bırakılan başıboş köpeklerden geçilmiyor!

Ekonomik kriz köpekleri de vurdu!
banner145

Dünyada ve ülkemizde yaşanan ekonomik kriz kırsal kesimde köpekleri fena vurdu! Ekonomik krizin kırsal kesimde çok daha fazla hissedilmesi nedeniyle köylüler artık köpeklerini besleyemez hale geldiler!

 

Dünyada ve ülkemizde yaşanan ekonomik kriz özellikle kırsal kesimde kendisini çok daha belirgin olarak hissettiriyor. Köylü ve çiftçinin yaşadığı ekonomik sıkıntı öylesine hal aldı ki, köylerdeki köpekler sahipleri tarafından beslenemez hale geldi!

 

Kızılırmak çevresindeki köyler
köpeklerini ilçe merkezine taşıyor!

Çankırı’nın Kızılırmak ilçesi köylerinde yaşayanlar da bugüne kadar besledikleri köpekleri artık besleyemez hale gelince, çareyi özellikle Salı günleri ilçe merkezinde kurulan Pazarı da bahane ederek, köpekleriyle birlikte ilçe merkezine geliyorlar.

 

Akşam köylerine giderken köpekleri ilçe merkezinde bırakan vatandaşların bu eylemleri her geçen gün belirgin bir oranda artarken, Kızılırmak cadde ve sokakları da başıboş gezen köpeklerin istilasına uğramış durumda!

 

Belediye köpek başına 5 TL ödül veriyor!

Vatandaşların yoğun şikayetlerini göz önüne alan Kızılırmak Belediyesi de çareyi “köpek başına 5 TL ödül vermekte” buldu!

 

Belediyenin bu uygulamasından haberdar olanlar da cadde ve sokaklarda başıboş gezen köpekleri toplayarak belediye yetkililerine teslim ettikleri her köpek için 5 TL alıyorlar.

 

İlçe merkezi başıboş köpekler esir aldı!

Konuyla ilgili olarak görüşlerini aldığımız Kızılırmak Belediye Başkanı Bayar Soysal “Özellikle Salı günleri ilçe merkezine civar köylerden yoğun bir köpek sevkiyatı başladı! Uzun süredir devam eden bu uygulama ilçemiz sakinlerini oldukça rahatsız edecek boyutlara ulaştı. Çözümü ilçe merkezinde başıboş gezen köpekleri toplamakta ve bir kısmını ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara diğerlerini de ilçe merkezinin dışında açık alanlara bırakmaktayız! Uygulamamızı ilçemizde bu durumun normal düzeylere gelinceye kadar sürdüreceğiz” dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER