banner198

Fırıncıların rekabeti belediye büfelerini kapattırdı!

Çankırı Belediyesi ekmek büfelerini kapattığını açıkladı.

Fırıncıların rekabeti belediye büfelerini kapattırdı!
banner145

Çankırı Belediyesi ekmekte yaşanan rekabet nedeniyle vatandaşın ilgisi azalınca 2005 yılından bu yana devam ettirdiği ekmek büfelerinden ucuz ekmek satışı uygulamasını sona erdirdi.

 

Verilen bilgilere göre Çankırı Belediye Meclisi 23.10.2003 tarih ve 117 sayılı kararı ile o güne kadar faaliyet gösteren ekmek üretimini durdurmuştu. Daha sonraki süreçte belediye Çankırı E Tepi Kapalı Cezaevi Müdürlüğü ile temasa geçerek 2005 yılından itibaren kentin 6 ayrı noktasında oluşturulan ekmek büfelerinde, Cezaevi İşyurdunda üretilen 300 gram ekmeği 45 kuruştan satıyordu.

 

Belediyenin zarar etmesine rağmen sosyal belediyecilik gereği yaptığı bu hizmete dar gelirli vatandaşlar yoğun ilgi göstermiş, ancak geçtiğimiz günlerde kentteki fırınların kendi aralarında yaşadıkları rekabeti nedeniyle ekmekte fiyat düşürmeleri sonucu belediye ekmek büfelerine olan ilgi giderek azaldı.

 

Piyasada ekmek fiyatlarında vatandaşın llehine yaşanan bu gelişme ile belediyenin verdiği hizmetin gerekliliğinin ortadan kalktığını belirten yetkililer, belediye büfelerinde ekmek satışının 04.07.2009 tarihinden itibaren sonlandırıldığını ifade ettiler.

 

Yetkililer ayrıca önümüzdeki dönemde yaşanacak gelişmelere göre durumun yeniden değerlendirilerek verilen hizmetin yenilenebileceğine desözlerine eklediler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER