banner198

FLAŞ.. FLAŞ.. Kurşunlu yolunda kaza! 3 ölü

Çavundur kaplıcalarına giden yaranları taşıyan aracın freni patladı ve 3 kişi hayatını kaybetti. Yaralılar Çankırı Devlet Hastanesinde...

FLAŞ.. FLAŞ.. Kurşunlu yolunda kaza! 3 ölü
banner145

 

 

 

Frenleri patlayan ve 3 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan araç Kurşunlu'ya getirildi.

 

Başağa Bekir Salepçi başkanlığında 18 kişilik yaran ekibi Çavundur kaplıcalarına gitmek üzere bu sabah saat 09.30 sularında Çankırı'dan Şaban Çakır yönetimindeki 18 DD 350 plakalı bir servis aracıyla ayrıldılar.

Yaranları taşıyan aracın Mamu köprüsü ile Hocahasan köyü arasında frenleri patladı. Bir süre aracı yan yatırma gayretleri boşa çıkınca, araç Devrez Çayına bağlantılı dere yatağına yuvarlandı.

Aracın dere yatağına yuvarlanması ile birlikte sürücü Şaban Çakır ile birlikte Sinan Yarahmet olay yerinde, Mesut Tekmen ise kaldırıldığı Kurşunlu Devlet Hastanesinde hayatlarını kaybettiler.

Araçta bulunan başta Başağa Bekir Salepçi olmak üzere 2'si ağır 16 kişi ilk anda Kurşunlu Devlet Hastanesine kaldırıldı. Burada yapılan ilk müdahalelerden sonra yaralılar Çankırı Devlet Hastanesine nakledildiler.

Hastaneye kaldırılan 16 yaralıdan 2'sinin durumları ağır. Ağır yaralılar ameliyat edilerek yoğun bakıma alındılar. Başağa Bekir Salepçi'nin de vücudunda kırıklıklar olduğu edinilen bilgiler arasında.

Bu arada olay üzerine Çankırı Valisi Şemsettin Uzun olay yerine intikal etti. Vali Uzun Kurşunlu Devlet Hastanesinde bulunuyor.

MHP Çankırı Milletvekili Ahmet Bukan ve Belediye Başkanı İrfan Dinç ile birlikte olayı duyan çok sayıda yaralı yakınları ve Çankırılılar Devlet Hastanesini doldurmuş vaziyetteler. Bu arada yaralılar için çok sayıda kan bağışı yapılmakta.

Kazada yaralananların isimleri ise şöyle:
Bekir Salepçi, Şeref Kaymak, Murat Eymür, Halil Saygın, Mehmet Yılmaz, Murat Kaçar, Recep Ergip, Mehmet Bayraktar, Kadir Samuncu, Vedat Kaya, Şükrü Memiş, Okan Kızmaz, Tuncer Sabuncu, Erdal Ünal, Mustafa Meral ve Tolga Göbüç

Yukarıdaki fotoğrafta elim kazada hayatını kaybeden Mesut Tekmen 'i (Sefer Tekmen'in oğlu) TRT-1'de yayımlanan "Günbegün" programının çekimlerinde Okan Karacan'la (hemen arkasında) görüyorsunuz.

Son Dakika...
Kurşunlu Devlet Hastanesinde bulunan Şaban Çakır, Sinan Yarahmet ve Mesut Tekmen'in cenazeleri, şu saatlerde Çankırı Devlet Hastanesine getirilerek morga kaldırıldı.

Hayatlarını kaybedenlere Allah'tan rahmet dilerken, ailelerine ve yakınlarına da başsağlığı dileklerimizi sunar, yaralılara da acil şifalar dileriz.

Çankırı Devlet Hastanesindeki son görüntülerle sizleri başbaşa bırakıyoruz.

 

Kaza haberinden sonra Çankırı Devlet Hastanesi önü yoğun bir kalabalığa sahne oldu. Başta kazazede yakınları ile birlikte olayı duyan Çankırılılar Devlet Hastanesi bahçesini doldurdular.

 

 

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç hastanedeki yaralıları ziyaret ederek kendilerine ve yakınlarına geçmiş olsun dileklerini iletti.

 

 

 

 

 

 

Kazada hayatlarını kaybedenlerin cenazeleri Kurşunlu Devlet Hastanesinden alınarak Çankırı Devlet Hastanesine getirildi ve hastane morguna kaldırıldı.

 

 

 

Gelişmelerle ilgili olarak video görüntüleri az sonra haber sitemizden yayımlanacaktır.

Fotoğraflar:
Çankırı Postaso Özel

Kaza sonrası araç fotoğrafı:
Hakkı Karacameydan
(Foto Hakkı - Kurşunlu)

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER