banner198

FLAŞ... FLAŞ... O iş bitti! Kendisine mutluluklar dilerim…

Leyla Diyaroğlu Vedat Bekiye konuştu: Boşandığımızdan Sayın Önerin haberi yok muymuş?

FLAŞ... FLAŞ... O iş bitti! Kendisine mutluluklar dilerim…
banner145

Leyla Diyaroğlu arkadaşımız Vedat Beki ’ye konuştu: Boşandığımızdan Sayın Öner ’in haberi yok muymuş?

 

Çankırı Postası olarak geçen hafta yayımladığımız “Vali Ali Haydar Öner evlendi!” haberi Çankırı kamuoyunda adeta “bomba” etkisi yarattı.

 

Yaptığımız haber iki aşamalıydı! Birinci bölümde, halen Isparta Valisi olarak görev yapan Ali Haydar Öner ’in eşi Leyla Öner (Diyaroğlu)’den ayrıldığını söylüyorduk.

 

Haberin devamında da Ali Haydar Öner’in N. Aydın ile evlendiğini duyuruyorduk!

 

Sitemizde yayımlanan haber sonrası Çankırı’da yayım yapan Karatekin gazetesinin 7 Mart 2009 Cumartesi tarihli nüshasının 1. sayfasında “Ali Haydar Öner evlilik haberlerini yalanladı” şeklinde bir açıklama yer aldı!

 

Sözkonusu haberde gazete yöneticisinin halen Isparta Valisi olarak görev yapan Ali Haydar Öner’le yapılan telefonla görüşmesi ve Vali Öner “Çankırılı bir dostumun beni telefonla arayarak tebrik etmesi üzerine olayı öğrendim. Evlendiğimden de, boşandığımdan da haberim yoktu.” cümleleriyle başlayan bir açıklaması takip etti!

 

Bu haberden bir gün sonra uzun süre Çankırı kamuoyunda “valilik sitesi” olarak bilinen www.haber18.com  ise “Vali Öner evlendi sandılar. Mahcubiyete uğradılar” şeklinde bir haber yayımlandı.

 

Yaptığımız haberle ilgili olarak yayımlanan her iki haberde de özellikle “sistematik bir saldırı ile karşı karşıya kaldığı, bu saldırıların hala sürmekte olduğu, bu haberi yapanların da aynı sistemin parçaları oldukları” şeklinde ifadeler yer aldı.

 

Bununla birlikte Çankırı Postası da "zor durumda" bırakılmaya çalışıldı! Yaptığımız haberin "yalan" olduğu konusunda adeta bütün mahalle "hemfikir" oluvermişti! Bu konuyla ilgili düşüncelerimizi daha sonraya bırakalım ve işin özüne dönelim...

 

HABERİMİZİN BİRİNCİ DEVRESİ!

Demiştik ya haberimiz iki bölüm diyerek! Vali Ali Haydar Öner boşandı!

Ne diyor sözü edilen gazetede Sayın Öner “Evlendiğimden de, boşandığımdan da haberim yoktu”(!)

 

Leyla Diyaroğlu’na ulaştık. Leyla hanım Vedat Beki ’ye bakın neler söyledi:

 

“Yaptığınız haberden benim herhangi bir bilgim yok! Sayın Ali Haydar Beyden ben ayrıldım! O çocuklarımın babasıdır. Bundan sonraki yaşamında kendisine mutluluklar dilerim. Evlenmek ya da evlenmemek onun bileceği bir iştir! Bizim boşandığımızdan Ali Haydar beyin haberi nasıl yokmuş onu anlayamadım! O iş çoktan bitti.”

 

Leyla Diyaroğlu’nun bugün saat 11.00’de Vedat Beki ile yaptığı telefon görüşmesinden yayımlayabileceklerimiz bunlar....

 

GELELİM HABERİMİZDEKİ İKİNCİ DEVREYE!

Çankırı bir avuç memleket… Çankırı’da Aras’ta yaprak kıpırdasa, aşağıda herkesin haberi olur… Bu sadece bugün için geçerli değil… Yıllardan bu yana süregelen bu süreç içerisinde son günlerde konuşulanlar iyiden iyiye “tavan” yapmıştı.

 

Bizi bu haberi yapmaya iten temel neden “Sokakta konuşulanların kaynağı” üzerineydi. Haberin omurgası olan “Vali Ali Haydar Öner evlendi” haberinin birincil kaynağı bizatihi N. Aydın (Kedici) ile ayrıldığı eşi Ş. Aydın oldu.

 

Öncelikli olarak N. Kedici yaşadığı binada tüm komşularına “Ben Ali Haydar Öner ile evlendim” mesajını yayıyor, bunun ötesinde ayrıldığı eşi Ş. Aydın da kendi etrafında benzer cümleleri sarf ediyordu.

 

Haber merkezimize yaklaşık 10 günden bu yana “birçok kaynaktan” konuyla ilgili bilgiler akıyordu! Son olarak konuyla ilgili Isparta ve Çankırı’da yaptığımız araştırmalar sonucu haberi yayımladık.

 

Şu saat itibariyle yaptığımız haberin “Ali Haydar Öner eşinden ayrıldı” kısmı bizatihi Leyla Diyaroğlu tarafından doğrulandı.

 

“Evlilik” kısmına gelince! İşte bu kısım “üzülerek” belirtelim “gerçek” çıkmadı! O yüzden yaptığımız “evlilik” haberini geri çekiyor, konuyla ilgili olarak başta okuyucularımızdan ve haberde sözü geçen isimlerden “özür” diliyoruz...

 

Saygılarımızla…

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER