banner198

FLAŞ… Yamaç Paraşütünde Türkiye Şampiyonası Bayramörende!

Bugüne kadar Türk Hava Kurumu tarafından Kayseride gerçekleştirilen Türkiye Yamaç Paraşüt Şampiyonası bundan böyle Bayramörende gerçekleştirilecek.

FLAŞ… Yamaç Paraşütünde Türkiye Şampiyonası Bayramörende!
banner145

Bugüne kadar Türk Hava Kurumu tarafından Kayseri’de gerçekleştirilen Türkiye Yamaç Paraşüt Şampiyonası bundan böyle Bayramören’de gerçekleştirilecek.

 

Bayramören her geçen gün yamaç paraşütü sporunda etkin organizasyonlara ev sahipliği yapar bir duruma gelmekte.

 

12-16 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Dünya Kupası ön yarışması “Paraglıding World Cup”la birlikte Türk Hava Kurumu’nun bugüne kadar Kayseri’de düzenlediği Türkiye Şampiyonası bundan böyle Bayramören’de gerçekleştirilecek.

 

Türkiye Yamaç Paraşüt Şampiyonası önümüzdeki yıldan itibaren iki ayak üzerinden yapılacak. Şampiyonanın 1. ayağı Kayseri’de gerçekleşirken, 2. ayağına Bayramören ev sahipliği yapacak…

 

Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz Tahsin Tekin şu bilgileri verdi;

 

“Türk Hava Kurumu yetkilileri ile yaptığımız görüşmeler olumlu sonuçlanmış ve 12-16 Ağustos 2009 tarihinde yapılacak Dünya Kupası Ön ayağı ile birlikte Türkiye Şampiyonasının ikinci ayağının Bayramören’de tarafımızdan düzenlenmesi kabul edilmiştir. Böylece Bayramören (Çankırı) önümüzdeki yıl iki büyük organizasyona  ev sahipliği yapacaktır. Bu organizasyonlar başta Bayramören olmak üzere Çankırı’nın ülke ve dünyaya açılımında büyük katkılar sağlayacaktır. Çankırı sevdalılarını bu organizasyonlara destek olmaya davet ediyorum.”

 

Bayramören’in yamaç paraşütü sporunda önemli bir merkez olma yolundaki süreci Çankırı ile ilgili yıllardır yapılan tanıtım faaliyetlerine büyük katkı sağlayacağı düşüncesindeyiz.

 

Tabii ki Tahsin Tekin beye de göstermiş olduğu gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, Çankırı Postası olarak daima yanında olduğumuzu bilmesini istiyoruz.

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER