banner198

FLAŞ..FLAŞ.. Ve söz Belediye Başkan adaylarında..

AK Parti Genel Merkezinden günlerdir beklenen açıklamanın gelmemesini ve süreçle ilgili gelişmeleri bir de adaylardan öğrenelim dedik ve...

FLAŞ..FLAŞ.. Ve söz Belediye Başkan adaylarında..
banner145

AK Parti Genel Merkezinden günlerdir beklenen açıklamanın gelmemesini ve süreçle ilgili gelişmeleri bir de adaylardan öğrenelim dedik ve...

 

AK Parti Çankırı Belediye Başkan adayının bu güne kadar açıklanmamış olmasının nedenlerini ve önümüzdeki süreci AK Parti Çankırı Belediye Başkan aday adaylarından öğrenelim dedik ve sözü onlara bıraktık.

 

13 Ocak 2009 Salı saatler 16.00'yı gösterirken AK Parti Çankırı Belediye Başkan adayı üzerinde belirsizliğin hala sürüyor olması başta Çankırı kamuoyu ile birlikte bizler de yönümüzü "partinin adaylarına" çevirdik ve Genel Merkezde yapılan toplantıda isimleri ön plana çıkan başta Belediye Başkanı İrfan Dinç, Mesut Koç, Sevda Karaali Şireci ile birlikte Ahmet Öztürk'ten son durumla ilgili değerlendirmeler istedik.

 

Aday neden açıklanmıyor?

Bu sabahtan itibaren yaptığımız çeşitli görüşmeler sonucunda şu saatler itibariyle AK Parti Genel Merkezinde Çankırı ile ilgili dosyanın tabir yerindeyse "rafa kaldırıldığını" söylemek zorundayız.

 

Suat Kınıklıoğlu: Son söz sayın Başbakanın...

Değerlendirmelere geçmeden önce Çankırı Milletvekili Suat Kınıklıoğlu ile yaptığımız son görüşmede aldığımız yanıt “İş bizden çıktı! Kararı kurul ve Başbakan verecek! Problem yaşanılan illerde karar aşamasında ya tekrar çağırıyorlar ya da telefonla ek bilgi istiyorlar! Bunun dışında başta ben olmak üzere tüm kurul üyeleri düşüncelerini açıklıkla belirttiler! Son söz Sayın Başbakanın!” diyor.

 

Konuyla ilgili olarak Çankırı Milletvekili Dr. Nurettin Akman’ın son düşünceleri nedir? Doğrusu şu saat itibariyle bilmiyoruz.

 

Başkan adayları bugünkü durum için ne diyor?

Son toplantıda gündeme gelen mevcut Belediye Başkanı İrfan Dinç, Mesut Koç ve Sevda Karaali Şireci ile birlikte parti içi yapılan temayül yoklamasında sandıktan birinci çıkan Ahmet Öztürk’le sizler adına görüşme yaptım ve onların açıklamalarını sizlere sunuyoruz.

 

Başkan Dinç: Hayırlısı neyse o olsun!
Belediye Başkanı İrfan Dinç ise “Şu anda hiçbir değerlendirme yapamıyorum.  Değerlendirme yapmak için bilgiye sahip olmam gerekiyor.  Hayırlısı neyse o olsun. Partimiz genel merkezimiz neyi uygun görürse biz ona saygı ile uyar ve partimiz için ter dökeriz. Hatırlatmak isterim ki geçen dönemde de Çankırı son açıklanan iller listesinde yerini almıştı.” dedi.

 

 

Sevda Karaali Şireci: Bu dönem de bitecek ve AK Parti için birlikte çalışacağız…

 

"Tüm Türkiye AK Belediyecilik kavramıyla buluşmak niyetiyle büyük bir coşku ve Türk’ün geleneğinde göreneğinde var olan hoşgörüyle dolu hummalı bir yarış içerisinde yerel seçimlere hazırlanıyor. Bu bizim memleketimiz için de geçerli. Ancak son günlerde içinde olmaktan ısrarla uzak durduğum bir takım tartışma ve çekişmeleri, Çankırı halkının dokusuna, kültürüne yakışmayan olayları ben de üzüntüyle izliyorum.

 

Biz yıllarca doğal güzelliklerimiz, tarihi eserlerimiz, fabrikalarımızla değil memleketimizin insanı ve insanlığımızla övündük. Bu hoş olmayan gelişmeleri hizmet yarışındaki heyecana bağlamak istiyorum. Fakat yarışın içinde her ne kadar bilgi, beceri, donanım, çevre gerekli olsa da; bir o kadar da nezaketin, kul hakkına ve birbirimize saygının, sevginin de gerekli olduğunu hatırlatmadan geçemeyeceğim. Neticede her şeyin sonu olduğu gibi bu hizmet yarışının da bir sonu var. Şayet hedefimiz Çankırı’da AK Belediyeciliği devam ettirmekse; yarın bu yarış bittiğinde yine biz AK Parti için birbirimize kenetlenip çalışacağız. Ama buradaki mücadele İrfan Bey, Ahmet Bey, Mesut Bey ya da Sevda Hanımın şahsi mücadelesiyse; AK Parti büyük bir partidir. Asla şahıs menfaatlerinin, memleket ve partinin üzerinde yer almasına müsaade etmeyecektir. Dualarımız şahsımıza değil, memleketimizin geleceğine yönelik olsun. Unutmayalım ki biz şahıs değil kitle partisiyiz.”

 

Ahmet Öztürk: Bu durum İrfan Dinç'in önde olduğunu gösteriyor... 

 Parti içi yapılan temayül yoklamasında sandıktan birinci çıkan Ahmet Öztürk’le yaptığım görüşmede “Net bir şey yok. Büyük bir sessizlik hakim. Üç isimden biri açıklanacak kanaatindeyim. Ortadaki sessizliğe baktığımda bu durumu mevcut Belediye Başkanı İrfan Dinç lehine olarak değerlendiriyorum. İkinci sıraya kendimi koyuyorum. Daha sonra da Mesut Koç’a şans tanıyorum. Sonucu büyük bir merakla ben de bekliyorum. Gecikmenin nedeni olarak da ortada karışıklık var gibime geliyor. Net bir durum oluşmuş olsaydı açıkla bu günlere kalmazdı. Benim değerlendirmem böyle.”

 

Mesut Koç: Şansım yedide bir

AK Partinin adaylık müracaatı sıralamasında altıncı aday adayı olan ancak Genel Merkezde yapılan Çankırı ile ilgili değerlendirme toplantısında başta milletvekili Suat Kınıklıoğlu ve İl Başkanı Mustafa Selci’nin önerdiği isim olan Mesut Koç “Bugün bile hala demokratik bir yarış içindeyiz. Muhakkak genel merkezin de kriterleri, belli doneleri var. O donelere göre aday tespiti yaparak seçimlere sunuyor. Bu da yaşanan süreci bazen uzatıyor. Bu durum yadırganacak bir şey değil. Ben sürecin uzamasının altında başka bir neden göremiyorum. Yedi aday içinde benim şansım 7’de bir. Bütün adaylar 7’de 1 şansa sahip. Bana bugüne kadar destek veren ve vermeyen herkese teşekkür ederim. Aday olsak da olmasak Çankırı’da yaşamaya ve çalışmaya devam.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER