banner198

Garip Durum..Bir otobüs dolusu Kanlıcalı Ortaya geldi

İstanbulda yaşayan Kanlıcalılar Ortaya gelerek mahallelerine yapılacak olan yem fabrikasını istemiyorlar

Garip Durum..Bir otobüs dolusu Kanlıcalı Ortaya geldi
banner145

İstanbul'da yaşayan Kanlıcalılar Orta'ya gelerek mahallelerine yapılacak olan yem fabrikasını istemiyorlar!

 

Dün sabah saatlerinde bir otobüsle Orta’ya gelen İstanbul’da yaşayan Kanlıcalılar Orta Belediye Başkanı Halil Akpunar’ı makamında ziyaret ederek “Bizim mahalleye yem fabrikası yapılacakmış! Biz bunun yapılmasını istemiyoruz. Biz o araziye ev yapmak istiyoruz” diyerek oldukça farklı ve “anlaşılmaz” bir tepki gösterdiler.

 

İstanbul’dan gelen Kanlıcalılar daha sonra Belediye Başkan Akpunar’a “Sanı yaylasına yapılan yatırımın onda biri Kanlıca mahallesine yapılmadı. Çeşmelerimizden su yerine çamur akıyor” şeklinde eleştirilerini yönelttiler.

 

1962'den bu yana kim hizmet götürdü?

Eleştirileri dinleyen Orta Belediye Başkanı Halil Akpunar İstanbul'dan gelen Kanlıcalılar'a heyete şunları söyledi:

 

“1962 yılından bu yana Orta Belediyesine bağlanan mahalleye, bu güne kadar hangi belediye başkanı ne hizmeti götürdü? Yaptığınız eleştirilere katılmıyorum. Bugün ben makam arabamla Kanlıca’nın yaylasına 4 dakikada gidiyorum. Çeşmelerinizden de çamur değil tertemiz sular akıyor! Kaldırımlarınızı döşedim. Bugüne kadar benim belediye başkanı olarak Kanlıca mahallesine yaptığım hizmetleri kimse inkar edemez. Bunun yanı sıra mahalleye yapılacak olan yatırımı da benim belediye başkanı olarak engelleme gibi bir durumum söz konusu olamaz. Orta dolayısıyla Çankırı yatırım bölgesi olarak seçilmiş. Devlete müracaat eden yatırımcıya biz yöneticilerin yardımcı olması gerekiyor. Tesis bir şekilde Orta'da hizmete girecek.”

 

Başkan Halil Akpunar'ın konuşmasından sonra ilk heyecanlarını üzerlerinden atan Kanlıcalılar, Başkanın söyledikleri karşısında çok fazla bir şey söylemeden tekrar geldikleri otobüse binerek İstanbul'a döndüler.

 

Yatırımcı ne diyor?

Kanlıca’ya yapılacak olan yem fabrikası ile ilgili olarak görüştüğümüz yatırımcı Yaşar Barışkan “Orta ilçesinde yerini aldığımız dört bin metrekarelik alana yem fabrikası kuracağız. Bölgede özellikle yem fiyatlarındaki artıştan kaynaklanan nedenlerle yok olma ile karşı karşıya gelinen hayvancılığın yeniden canlandırılmasına bizim de önemli ölçüde katkımızın olacağını düşünüyorum. Ben Kalfat doğumluyum. Bölgenin insanıyım. Hem hayvancılığın bölgedeki gelişmesine hem de yaklaşık 20 kişilik bir istihdam yaratma düşüncesiyle bu yatırımı Orta’da gerçekleştireceğim” dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER