banner198

Gençler yaşlıları mutlu ettiler...

Yaşlılar haftası nedeniyle Çankırı Gençlik Merkezi üyeleri ve ailelerinin Huzurevi ziyareti güzel sahneleri beraberinde getirdi.

Gençler yaşlıları mutlu ettiler...
banner249
banner145

Yaşlılar haftası nedeniyle Çankırı Gençlik Merkezi üyeleri ve ailelerinin Huzurevi ziyareti güzel sahneleri beraberinde getirdi.

 

“Yaşlılar Haftası” nedeniyle dün (25 Mart Çarşamba) saat 18.00 sularında Huzurevine ziyarette bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Çankırı Gençlik Merkezi üyesi gençler gönül aldılar. Ziyarete, Gençlik Merkezi Müdürü Taner Kılıç, Gençlik Merkezi Öğreticileri Şener Pehlevan, Safiye Kılıç ve 50 Gençlik Merkezi üyesi katıldı. Ziyaret esnasında, Çankırı Gençlik Merkezi Gitar Grubu huzurevi sakinlerine müzik dinletisi sundu.

 

Çankırı Gençlik Merkezi üyelerinin aileleri de ziyarete yoğun ilgi gösterdiler. Hem gençler hem de aileleri, huzurevinde yaşayan yaşlılarla sohbet etme imkanı buldular. Çankırı Gençlik Merkezi Gitar Grubu, huzurevi sakinlerine müzik ziyafeti çekti. Seslendirilen şarkıları büyük bir keyifle dinleyen yaşlılar, zaman zaman parçalara eşlik ederek gönüllerince eğlendiler.

           

Ziyaret dolayısıyla bir açıklama yapan Gençlik Merkezi Müdürü Taner Kılıç duygularını şöyle dile getirdi:

 

Türk toplumunda yaşlılara saygı ve ziyaret kültürü üst seviyelerdedir. Yaşlılar; saygıda, sevgide ve hürmette kusur etmememiz gereken insanlarımızdır ve onların kıymetini bilmemiz gerekir. Yeni yetişen gençlerimiz de, yaşlılarımızın kadrini kıymetini biliyor. Biz bunu göstermek için buradayız. Her bireyin, bir gün kendisinin de yaşlanacağını unutmaması gerekir. Yaşlılarımızın tecrübelerinden azami seviyede istifade etmemiz çok doğru olacaktır.

 

Bu sebeple biz Çankırı Gençlik Merkezi olarak yaşlılarımızla ilgili yapılacak her işte üzerimize düşeni yapmaya her an hazırız. Bu duygularla tüm büyüklerimizin Yaşlılar Haftasını kutluyor, bu ortamı oluşturan bütün Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü çalışanlarına teşekkürlerimi sunuyorum.”

 

Çankırı Gençlik Merkezi üyelerinin yaptığı ziyaretten mutlu olan huzurevi sakinleri, hatırlanmanın verdiği mutlulukla, düzenlenen programdan dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler ve böylesi ziyaretlerin sıkça tekrarlanması dileğinde bulundular.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER