banner198

Güreşçilerin babası emekli oldu...

35 yılını spora adayan, üç binin üzerinde sporcu çalıştırarak güreşçilerin babası Çankırı Gençlik Spor Şube Müdürü İsmail Acupınar emekli oldu.

Güreşçilerin babası emekli oldu...
banner145

Otuz beş yılını spora adamış, üç binin üzerinde sporcu çalıştırarak, Çankırı’ya ve Çankırı’nın çocuğuna sahip çıkarak bir yerlere gelmelerinde önemli rol oynayan güreşçilerin babası Çankırı Gençlik Spor Şube Müdürü İsmail Acupınar emekli oldu.

 

Çankırı Gençlik Spor İl Müdürlüğüne 20 yaşında güreş antrenörü olarak başlayan İsmail Acupınar, bu zaman içerisinde M.Nuri Öcal ve Bektaş Çelik hocalarından aldığı antrenörlük rozetini layıkıyla taşıyarak, Çankırı güreşini zirveye taşıdı. Göreve başladığı ilk günden son güne kadar kendisini öğrencilerine adayan Acupınar, güreşin dışında talebelerini okumaya teşvik ederek, onları makam mevki sahibi olarak görmek istedi.

 

İlk şampiyonu Ender Çemek ile son Dünya Şampiyonu Seyfettin Karadeniz’i kendisini gururlandıran dönüm noktaları olarak gösteriyor. Birisi yolun en başında, diğeri de yolun sonunda “şampiyonların hocası” olma ünvanını verdikleri için son derece mutlu. Kensinin de antrenörlük rozetini verebileceği ve emanet edeceği, Dünya şampiyonu, dürüst, ahlaklı, saygılı ve vefakâr bir öğrencisinin olması hasabi ile içi çok rahat. Acupınar, emaneti Seyfettin Karadeniz’e teslim etti.

 

Bu uzun yolda kader arkadaşlarının olduğunu onların haklarının yenemeyeceğini ifade eden Acupınar “Antrenör arkadaşlarım Kazım Balas, Cengiz Aşkın ve Halis Akdere ile birlikte el ele vererek engellerin üstesinden geldik. Çankırı güreşini bir yerlere gelmesi için ekip ruhu ile mücadele ettik. Gençlik Spor İl Müdürlüğünde uzun periyotta beraber çalıştığım bekçisinden tutun da en üst makamlara kadar her arkadaşımızın emeği ve hakkı bulunuyor. Allah hepsinden razı olsun. Umarım haklarını helal etmişlerdir.”

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER