banner198

Halil Akpunar yeniden başkan adayı

Orta Belediye Başkanı Halil Akpunar bir dönem daha diyerek başkanlık yarışına girdi.

Halil Akpunar yeniden başkan adayı
banner145

Orta Belediye Başkanı Halil Akpunar bir dönem daha diyerek başkanlık yarışına girdi.

 

Orta Belediye Başkanı Halil Akpunar AK Partiden yeniden belediye başkanlığı için adaylık müracaatında bulundu.

 

Kendisiyle görüştüğümüz Akpunar adaylık yarışına katıldığını belirterek “Vatandaşın isteği doğrultusunda yeniden aday olmaya karar verdim” dedi. Halil Akpunar Çankırı Postasına şu açıklamada bulundu:

 

“2004’den bu yana Orta’da büyük hizmetlerde bulunduğumu düşünüyorum. Belediyecilik anlamında Orta’da yaptığım hizmetlerin vatandaşımız tarafından da müspet bulunması benim ayrı bir sevincimdir. Hizmetlerimize devam etmek için önümüzdeki seçimlere adaylık müracaatında bulundum. Halka hizmet Hakka hizmet ilkesini benimseyerek en iyi şekilde hizmet etmek için genç ve dinamik bir ekiple birlikte gereken hassasiyeti ve önemi göstererek yolumuza devam edeceğim.”

 

 

Halil Akpunar kimdir?

1947 Çankırı-Orta doğumlu, ilk ve orta öğrenimimi Orta’da tamamladı. 1966 yılına kadar Bakanlık Personel Şefi görevini sürdürürken aynı zamanda Ankara Akşam Ticaret Lisesini bitirdi. 1975 yılında Bayındırlık Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğünde  Personel Genel Müdürü olarak 1979 yılına kadar görev yaptı.

Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Fakültesinde İki yıl okudu. Vatani görevi nedeni ile okula ara vermek zorunda kaldı. 1979 yılında Ankara Muhabere Okulunda askerlik görevini yaptı. Askerlik dönüşü Bayındırlık Bakanlığı Sivil Savunma Sekreterliğinde Koruyucu Güvenlik Şube Müdürü olarak göreve başladı.

1984 yılında mahalli seçimlere iştirak ederek Anavatan Partisinden Çankırı Orta Belediye Başkanı seçildi. 2 dönem Belediye Başkanlığı yaptı. 1996 yılında Aytaç Dış Ticaret Yatırım Sanayi A.Ş. Çerkeş Et Entegre Tesislerinde Personel Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu. 30.05.1998 tarihinde aynı şirketin Ziraat ve Hayvancılık İşletmesi Müdürü olarak atandı. 01.04.2001 tarihinden itibaren Aytaç Dış Ticaret Yat.San. A.Ş. İnsan Kaynakları Müdürlüğü görevine atandı ve o göreve devam etmekte iken 2004 Yerel Seçimlerinde Orta Belediye Başkanlığına aday oldu. Ve seçim sonucunda Belediye Başkanı oldu. Evli ve altı çocuk babası.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER