banner198

Hocahasan Köylüler İstanbulda bir araya geldi…

İstanbul’da yaşayan Kurşunlu Hocahasan Köyü Kalkındırma ve Yaşatma Derneği, gurbette yaşayan hemşerilerini düzenlediği gecede bir araya getirdi.

Hocahasan Köylüler İstanbulda bir araya geldi…
banner145

İstanbul’da yaşayan  Kurşunlu Hocahasan Köyü Kalkındırma ve Yaşatma Derneği, gurbette yaşayan hemşerilerini düzenlediği gecede bir araya getirdi. Her yıl geleneksel olarak düzenlenen kaynaşma ve dayanışma gecesine yoğun bir ilginin olduğu gözlendi.

Hocahasan Köyü Dernek Başkanı Üzeyir Kayacı gecenin açılışında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Bizler gurbet ellere aş ve ekmek kavgası için çıktığımız, fakat hayat koşullarının her geçen gün biraz daha arttığı şu günlerde dayanışmanın, birlik ve beraberliğimizin daha zorunlu olduğu, birbirimize daha da sıkı sarılmak gerektiğinin bilincinde olduğumuz için uzaktan, yakından gelen siz güzel insanlarla işte burada el ele, kol kola hep birlikteyiz.

Derneğimiz, 1974 yılından bu yana köylülerimiz arasında cenazemizde beraber ağlayıp, kınamızda beraber gülmeyi, birlik ve beraberlik içerisinde dayanışma ruhunu güçlendirmek, geleneğimizi göreneğimizi, örf ve adetlerimizi, vatan-millet ve bayrak sevgimizi gurbet ellerde kısıtlı imkanlarla sürdürmeye çalışmak, kısacası aslımızı, özümüzü unutmamak amacıyla kurulmuştur.

Şimdi bu kutsal nöbet sırası biz gençlere geldiğine göre, bunlara daha da değer katarak alnımız açık, başımız dik olarak sadece geçmişimize yakışana önem verip sizlerin de desteğiyle sürdüreceğiz.

Ben ve ekip arkadaşlarım sizlere ve köyümüze hizmet etmekten şeref ve onur duyuyoruz. Köyümüzü karşılıksız seviyoruz. Bu bizim için çok önemli bir duruştur. Bu duruş Hocahasan Köyü gençliğinin duruşudur.

Bizler İstanbul’da yaşayan Hocahasanlılar olarak derneğimize ve köyümüze eğemi geçen tüm kurum, kuruluş, kişi ve ahirete intikal etmiş olan duyarlı büyüklerimizin bizlere bu imkanları sağladıkları için kısacası, geleceğimize sahip çıktıkları için, sizler adına onlara da buradan şükranlarımızı sunuyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER