banner198

İl Başkanı İdris Şahin; Yapılan saldırıyı esefle kınıyoruz!

AK Parti Çankırı İl Başkanı Avukat İdris Şahin Belediye Başkanı İrfan Dinçe yapılan saldırıyı esefle kınadıklarını söyledi.

İl Başkanı İdris Şahin; Yapılan saldırıyı esefle kınıyoruz!
banner145

AK Parti Çankırı İl Başkanı Avukat İdris Şahin, Belediye Başkanı İrfan Dinç”e yapılan saldırıyı esefle kınadıklarını söyledi.

   

İdris Şahin yaptığı yazılı basın açıklaması aynen şöyle;

 

Özellikle son günlerde yurdumuzun değişik bölgelerinde siyasi kişilere yapılan çirkin

saldırılardan biriside üzülerek ifade etmek isterim ki güzel Çankırımızda da Sayın Belediye Başkanımız İrfan Dinç bey”e gerçekleştirilmiştir. Olayın gerçekleştiği mahal bir lokanta önü olup, değerli başkanımızın medeniyetin gereği olduğu üzere bir vatandaşımıza el uzatıp elini sıkmaya çalıştığı bir andır.

 

 Ancak yıllardır uhdesinde bulunan ve Çankırı Belediyesinin hemen yanı başında metruk bir taşınmazın hissedarı olan sayın Sadık Yakın”ın başkanımıza karşı bu binanın kamulaştırılması işlemine karşı duyduğu kin nedeni ile saldırması olayıdır. Yapılan hadise son derece çirkin ve bir o kadar da seviyesizliğin göstergesidir.

 

Hukuk devletinde yasal olarak hak arama yöntemleri dururken ortaçağ öncesi yollara başvurmak yıllarca Çankırılının gözü önündeki çirkin bir görüntünün kaldırılması konusunda işlem yapan, Belediye Başkan’ımızı darp etmenin hiçbir izahı olamaz.

 

Çankırı için yapılan hayırlı bir hizmetin karşılığında zorbaca yöntemlere başvurmak son derece çirkin bir davranıştır. Sayın Sadık Yakın yıllarca bu memlekette siyaset yapmış,aktif siyasilere yakın durarak sözde Çankırı sevdalısı olduğunu ifade etmiştir.Oysa bugün yaptığı hareketle hem Çankırı tarihine kara bir leke, hem de Çankırı siyasetinde onarılmaz bir yara açmıştır.Kendisine her daim dost elini uzattığını bildiğimiz sayın Belediye Başkanımıza yaptığı saldırı ile de bütün Çankırı halkının ve Özellikle Ak Parti ailesinin tüm fertlerinin samimi duygularla kınadığı bir şahsiyet olarak Çankırı tarihine yazılacaktır.

 

Hizmete karşı duranları kınıyor; Çankırı’nın aydınlık geleceğini karartmaya çalışanları kınıyor;Olayın  failini esefle kınıyor ve Çankırı halkının vicdanlarına havale ediyoruz.

 

 

                                                                                                Av.İdris ŞAHİN

                                                                            Ak Parti İl Başkanı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER