banner198

İlçe Başkanı Saadet Partisine çalıştı!

Orta eski Belediye Başkanı Halil Akpunar çarpıcı iddialarla gündeme adeta bomba gibi düştü. Akpunara göre AK Parti İlçe Başkanı rakip partiye çalışmış...

İlçe Başkanı Saadet Partisine çalıştı!
banner249
banner145

29 Mart Pazar günü yapılan seçimler sonucunda Orta Belediye Başkanlığını Saadet Partisi adayı Recep Koçak karşısında kaybeden AK Partinin Belediye Başkan adayı Halil Akpunar müthiş iddiaları ardı ardına açıkladı.

Halil Akpunar arkadaşımız Vedat Beki’ye yaptığı açıklamalarda “AK Partinin Orta’da belediye başkanlığı seçimini kaybetmesinin altında yatan en temel neden İlçe Başkanı Emin Demirkapı’nın hem partinin aleyhine hem de benim aleyhime yürüttüğü kampanyadır.” dedi.

 

Halil Akpunar iddialarını şöyle sıraladı:

“İlçe Başkanı Emin Demirkapı AK Parti ilçe Başkanlığını bir kenara koyarak adeta Saadet Partisi ilçe başkanı gibi çalışmıştır. Her türlü imkanlarıyla Saadet Partisi adayının yanında bulunan İlçe Başkanı, işyerini Saadet Partisi adayına tahsis etmiş ve seçim bürosu gibi kullandırmıştır. AK Parti İlçe Başkanı sıfatını bir kenara koyarak hem şahsımın hem de partimin kaybetmesine vesile olmuştur. Bunun temel nedeni de Belediye Başkanlığı görevini yürüttüğüm sürece kendilerine çıkar sağlamayışım, onların yasa dışı taleplerini yerine getirmemem onlar için gerekçe olmuştur! Ben yaptığım uygulama ve hizmetlerden son derece rahat ve huzurluyum. Belediye Başkanı olarak çıkar çevrelerine hizmet etmediğim için AK Parti rozeti ve makamı taşıyanlar hem partiye hem de parti mensuplarına büyük zararlar vermişlerdir. Seçim süreci içerisinde elde ettiğimiz her türlü belge ve bilgiyi İl Başkanlığımıza teslim ettik. Partinin üst yönetimleri konu ile ilgili gerekli kararları önümüzdeki günlerde alacaktır.”

Orta Belediyesinin elektrik borçları konusunda sorduğumuz soruya ise eski başkan Halil Akpunar “Orta Belediyesinin toplam elektrik borcu iki faturayı geçmez. Bilemediniz üç fatura borcumuz vardır. Bunun toplamının da 27 bin TL civarında olduğunu tahmin ediyorum. Bu kadar elektrik borcu için gürültü koparanları da vatandaşın takdirine bırakıyorum” dedi.

 

Yukarıdaki fotoğrafta Halil Akpunar'ı AK Parti Orta İlçe Başkanı Emin Demirkapı ile birlikte görüyorsunuz.

 

Foto: www.orta.org.tr

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2018, 16:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER