banner198

Kar kapıda…

Yurdun iç ve doğu bölgelerinde bugün buzlanma ve don olayı ile birlikte sis görülecek. Çankırıda gece saatlerinde karla karışık yağmur bekleniyor.

Kar kapıda…
banner145

Yurdun iç ve doğu bölgelerinde bugün buzlanma ve don olayı ile birlikte sis görülecek. Çankırıda gece saatlerinde karla karışık yağmur bekleniyor.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün son tahminlerine göre, yurdun iç ve batı kesimlerinde aralıklarla yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor. Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı, Batı Karadeniz'in batısı ile Kastamonu ve Çorum çevrelerinde görülecek yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Afyon, Kütahya, Bolu, Kastamonu, Ankara ve Eskişehir ile gece İç Anadolu'nun kuzeydoğusunda hafif karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yurdun iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis görüleceği tahmin ediliyor.

Çankırı’da gece kar bekleniyor…

İç Anadolu Bölgesi: Parçalı ve çok bulutlu, batısı (Ankara, Konya, Çankırı ve Eskişehir) ile akşam saatlerinden sonra Kayseri, Nevşehir, Aksaray, Kırşehir, Kırıkkale, Yozgat çevreleri, gece saatlerinde Sivas çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur ve sağanak, akşam saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olacak. Bu gece ve yarın (pazar) sabah saatlerinde bölge genelinde hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte sis görülecek.

Marmara Bölgesi: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar öğle saatlerinden sonra batısında, akşam saatlerinden sonra bölge genelinde etkisini kaybedecek.

Ege Bölgesi: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Kıyı Ege'deki yağışların bu sabah saatlerinden sonra, bölge genelinde akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Akdeniz Bölgesi: Parçalı ve az bulutlu, Batısı çok bulutlu, Antalya, Burdur ve Isparta çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER