banner198

Karadayı Paşanın acı günü...

Genelkurmay eski Başkanı İsmail Hakkı Karadayının kızkardeşi Hatice Kültüral vefat etti.

Karadayı Paşanın acı günü...
banner145

Çankırı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı mütevelli heyeti üyesi Genelkurmay eski Başkanı İsmail Hakkı Karadayı´nın ablası Hatice Kültüral (96) (Karadayı) vefat etmiştir.

 

Merhumenin naaşı 28/01/2009 Çarşamba günü (bugün) Fenerbahçe camiinde kılınacak ikindi namazından sonra, Küçükyalı mezarlığında defnedilecektir.

 

Çankırı Postası olarak merhumeye Allah'tan rahmet, kederli Karadayı ve Kültüral aileleri ile sevenlerine başsağlığı dileklerimizi sunarız.

 

Cenaze töreni gerçekleşti...

Emekli generaller, 96 yaşında vefat eden Hatice Kültüral'ın cenazesinde buluştu.

Fenerbahçe Camiinde kılınan cenaze namazına Kültüral'ın ailesi, kardeşi İsmail Hakkı Karadayı'nın yanı sıra, emekli Orgeneral Çevik Bir, eski Kara Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Aytaç Yalman, eski İçişleri Bakanı Kutlu Aktaş ile vatandaşlar katıldı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ve eşi ile Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Işık Koşaner ise cenazeye çelenk gönderdi.

Cenaze namazının kılınmasının ardından üzerinde sarı çiçekler ile "Süper Babaanne" yazısı bulunan emekli öğretmen Kültüral'ın cenazesi, toprağa verilmek üzere Küçükyalı Mezarlığına götürüldü.

Kaynak: Cihan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER