banner198

Karatekin Parkında İsraile Protesto

Yüzlerce Filistinli sivillin ölümüyle sonuçlanan İsrail’in Gazze’de yaptığı saldırılar Karatekin parkında protesto edildi.

Karatekin Parkında İsraile Protesto
banner145

Yüzlerce Filistinli sivillin ölümüyle sonuçlanan İsrail’in Gazze’de yaptığı saldırılar Karatekin parkında protesto edildi.

 

Memur-Sen Çankırı Şubesi tarafından düzenlenen protesto mitingi İsrail tarafından öldürülen Filistinli şehitler için okunan duayla başladı. Memur-sen Çankırı Şubesi Basın Yayın sekreteri Ali Solak tarafından okunan basın bildirisinde “Dünyanın tek terörist devleti olan İsrail’in masum Gazze halkına yönelik saldırısını lanetliyoruz. Medeniyetler ittifakından bahseden, dünya barışı ve özgürlük çağrıları yapan Batı dünyasının sahte yüzü, İsrail’in gerçekleştirdiği katliamlara sessiz kalmasıyla bir kez daha ortaya çıkmıştır. Bir yandan barıştan söz eden diğer yandan masum insanları katleden İsrail’in terörist yüzünü artık bütün dünya görmelidir. Dünyanın geleceği için İsrail artık durdurulmalı, kanlı katiller cezasız bırakılmamalıdır” diyen

 

Ali Solak;  “Bu duygularla, son saldırılarla barışı istemediğini ve sivil insanların hayatını hiçe saydığını açıkça beyan eden İsrail’i ve destekçilerini bir defa daha şiddetle kınıyor; ölen Filistinli kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa, yakınlarına sabır diliyoruz” diyerek sözlerine son verdi.

 

Kadın ve çocuklarında katıldığı protesto gösterisinde Filistin bayrakları ve İsrail’i protesto dövizleri taşıyan grup Park Sokağı boydan boya sloganlar eşliğinde kat ederek, Memur-Sen şubesi önünde İstiklal Marşı okuyarak

sessizce dağıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER