banner198

Kenan Karabacak AK Partiden resmen başkan aday adayı

Çankırı Milletvekili Suat Kınıklıoğlunun danışmanı Kenan Karabacak AK Partiden Çankırı belediye başkan aday adaylığı müracaatını bugün gerçekleştirdi.

Kenan Karabacak AK Partiden resmen başkan aday adayı
banner145

Çankırı Milletvekili Suat Kınıklıoğlunun danışmanı Kenan Karabacak AK Partiden Çankırı belediye başkan aday adaylığı müracaatını bugün gerçekleştirdi.

 

Bugün (7.12.2008) öğle saatlerinde AK Parti Çankırı İl Başkanlığına gelen Kenan Karabacak, adaylık müracaatı için gerekli belgeleri İl Başkanı Mustafa Selci’ye teslim etti. Kenan Karabacak’ın adaylık müracaatını kabul eden Mustafa Selci şunları söyledi:

 

“Kenan Karabacak’ın partimizdn aday adayı olmasını şahsım olarak memnuniyetle karşıladım. Partimize teveccühün olduğunu göstermesi açısından partimiz ve Çankırı adına son derece sevindirici bir durum olduğunu vurgulamak isterim. Adaylık başvurusu herkesin demokratik hakkıdır. AK parti ve Çankırı adına mutluluk duyuyorum. Partimizin aday kriterleri var. Kenan Karabacak bu kriterleri kendisinde taşıyan bir aday adayımızdır. Aynı zamanda aday adayı olması Çankırı’ya hizmet etmek ve sahiplenmek adına da bir gayret olarak algılıyorum. Hayırlı olsun.”

 

Çankırı Belediye Başkan aday adaylığı konusunda konuşan Kenan Karabacak “Aday adaylığı müracaatımın şahsımla birlikte Çankırı’ya ve insanımıza hayırlara vesile olmasını dilerim.” dedi.

 

Kenan Karabacak’ın aday adaylığı ile ilgili basın açıklaması aşağıdadır.

 

“Değerli Çankırılı hemşerilerim;

 

Hepinizin birkaç gündür yerel basından takip ettiğiniz gibi 2009 Yerel seçimlerinde AK Partiden Çankırı Belediye Başkanlığına aday olabilmek için 1 Aralık tarihi itibariyle kamudaki tüm görevlerimden istifa etmiş bulunuyorum. Bugün daha çok beni adaylığa götüren süreci ve nedenleri siz değerli hemşerilerime anlatmak ve Çankırı’ya dair hayallerimi sizlerle paylaşmak için bu basın açıklamasını yapıyorum.

 

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki; saygıdeğer milletvekillerimizin büyük desteği, Çankırı’mızın ileri gelenlerinin bu yöndeki cesaret verici telkinleri ve siz değerli hemşerilerimin konuyla ilgili yoğun talepleri olmasaydı, bu adaylık düşüncesi asla gündeme gelmezdi. Bunun için, şu ana kadar verdikleri destekle şahsıma olan güvenini gösteren herkese çok teşekkür ediyorum.

 

Kıymetli Hemşerilerim;

 

Ne mutlu ki hepimiz, önümüzde çok önemli bir fırsatın olduğunun farkındayız. 2002 yılında iş başına getirdiğiniz AK Parti, Türkiye’nin kronikleşmiş birçok sorununu ilk 5 yıllık iktidarı sürecinde çözüme kavuşturdu. Ülke genelinde her alanda sağlanan büyük ilerleme ve gelişmelere destek veren kadirşinas halkımız, partimizi 2007 seçimlerinde bir kez daha büyük bir teveccühle iktidara taşıdı. Halkımızdan aldığı büyük güçle icraatlarını sürdüren AK Parti, şimdi halka hizmetin en güzel sunulabileceği idari kademe olan yerel yönetimlerde de söz sahibi olmak istemekte ve halkımızın bu konuda da kendisinden desteğini esirgemeyeceğine inanmaktadır. Her ne kadar AK Parti hükümeti bugüne kadar sergilediği duruşla, partili olsun olmasın, tüm belediyelere aynı derecede destek verdiyse de; hükümet ile belediye başkanının aynı partiden olmasının, eşgüdüm açısından avantaj sağladığı inkar edilemez bir gerçektir. Ancak hiç kuşku yok ki bir belediye başkanının hükümetle aynı partiden olması başarı için tek başına yeterli değildir; aynı ufka, aynı azme ve aynı sevdaya sahip olmak da gerekir. İşte ben ve ekibim Çankırı Belediye Başkanlığına, hükümetimiz ve il milletvekillerimizle aynı ufka, aynı azme ve aynı sevdaya sahip olduğumuz için talibiz.

           

Bizim bir hayalimiz var;            

 

Biz, Başkentin gölgesindeki Çankırı’ya, Başkent’in ışığını saçmak için göreve talibiz.  Biz, son 10 yılda nüfusu 100 bin kişi azalan Çankırı’yı hemşerilerimizin refah içinde yaşayabileceği cazip bir kent yapmak için göreve talibiz. Biz, kültürüne ve değerlerine sımsıkı bağlı Çankırı’yı bu değerlerini erozyona uğratmadan, evrensel gelişmişlik standardına kavuşturmak için göreve talibiz. Biz, tüm işi park, bahçe, kaldırım yapmaktan ibaret bir belediyecilik anlayışı için değil, insanına eğitim, sağlık, iş ve aş sağlayacak projeleri uygulamaya koymak için göreve talibiz. Biz Çankırı’mızı yalnız Ankara’da, İstanbul’da, İzmir’de değil ama asıl Çankırı’da yaşatmak için göreve talibiz. 

         

Çankırı; Evliya Çelebi’nin 17. yüzyılda kaleme aldığı Seyahatnamesinde ifade ettiği gibi “ab-u havası latif, halkı oldukça garib-dost” kentimiz. Biz bu kentin halkını; suyunun, havasının hoşluğunu bozmadan, dostluğuna zeval vermeden, gariplikten, gurbetlikten kurtarmak için göreve talibiz.

 

 

Aziz Hemşerilerim;

 

Bazıları biz bunları çok duyduk, hamaset yapıyor diyeceklerdir. Doğru çok duydunuz. Ama benden değil. Sizler 14 yıldır TBMM’de Çankırı milletvekilleri ile yaptığım çalışmalardan, ne söz verdiysem yaptığımı, yapamayacağım işler için de asla söz vermediğimi bilirsiniz. Eğer partimiz de uygun görüp beni aday gösterirse, Çankırı’nın çehresini değiştirecek projelerimi detaylı olarak sizlerle paylaşma fırsatı bulacağım. Bu projelerin bugün için bu aşamada dillendirilmesini doğru bulmuyorum. “Proje tamam da bunlar için kaynakların ne?” diye soranlar da çıkacaktır.

 

Kaynak arayanlar bu kentin 5000 yıllık tarihini okusunlar. Kaynak arayanlar bu kentin coğrafi yapısına baksınlar. Kaynak arayanlar bu kentin kültürel mirasını gezsinler. Kaynak arayanlar her alanda yetişmiş, içi vatan ve insan sevgisiyle dolu ülkenin dört bir yanında yaşayan hemşerilerimi görsünler.    

 

 

Saygıdeğer Çankırılılar;

 

Biz dersimize çalıştık, hazırız. Çankırı’nın makus talihini değiştirmek için, siyasi irademiz de, bilgi birikimimiz de, projelerimiz de, kaynaklarımız da var. Ben tüm bu faktörleri sizlerle birlikte hizmete dönüştürmek için 20 yıllık bürokrasi, 15 yıllık siyaset ve 43 yıllık Çankırılılık tecrübem ve heyecanımla göreve talibim.

 

Eğer partim de beni bu onura layık görürse, hiç kuşkum yok ki; Emir Karatekin Hazretlerinin gücünden, Emir Gazi Gümüştekin’in inadından, Sultan Alaaddin Keykubat’ın aklından, Fatih Sultan Mehmet Hanın dirayetinden ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün milli irade inancından aldığımız feyzle üzerimize düşen görevi başarıyla gerçekleştireceğiz.

 

Bu inanç ve düşüncelerle tüm hemşerilerimi hürmet ve muhabbetle selamlıyor, dualarını esirgememelerini istirham ediyorum. Bu vesile ile tüm hemşerilerimin mübarek Kurban Bayramını kutlarım.

 

Cenab-ı Hakk alnı, kalbi ve kapısı açık olanların yolundan ayırmasın.”

 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER