banner198

Kulübe sahip çıkan yok...

Çankırı Belediyespor Kulübü Başkanı Celal Kamandan çok özel açıklama

Kulübe sahip çıkan yok...
banner249
banner145

Ligin ilk yarısını 3. olarak tamamlayan ve yükselme grubuna katılma şansını kaybeden Çankırı Belediyespor lider olarak başlayacağı Klasman Grubu maçları öncesinde takım kaptanı Ersan'ı kaybetti  

 

Çankırı Belediyespor’da mali sorunların bir türlü çözülemeyişi bütün dengeleri bozmakta. Bunun son örneği de takım kaptanı Ersan’ın Tokatspor’a transferi gösterilebilir.

 

Kulüpten alacaklarını tahsil edemeyen Ersan’ın, “alacaklarından vazgeçtiğini belirten” imzayı attıktan sonra sözleşmesi feshedilerek serbest kaldı ve kendisini isteyen Tokatspor’la sözleşme imzaladı.

 

Alper ve Muhsin kadro dışı

Son gelişmelerle ilgili olarak Çankırı Belediyespor Kulübü Başkanı Celal Kaman yaptığımız görüşmede şu bilgileri aktardı:

 

“Kulübün bugün içerisinde bulunduğu durum ortada. Görevde olduğum son beş yıldır Çankırı Belediyespor sürekli bu sıkıntıları yaşadı. Yaptığımız tüm çağrılara karşın Çankırı camiasından yeterli desteği bulamadık. Bugün için takımı klasman grubundaki maçlara en iyi şekilde hazırlamanın gayretindeyiz. Takımda giden oyuncumuz oldu. Bununla birlikte Alper ve Muhsin’i yönetim olarak cezalandırarak kadro dışı bıraktık. Bütün maddi olumsuzluklara karşın yeni transfer arayışlarımız şu saatte dahi sürmektedir. Birkaç gün içerisinde bir basın toplantısı düzenleyerek Çankırı Belediyespor’un durumunu kamuoyu ile paylaşacağım.”

 

Kulüp Başkanı Celal Kaman'a yaptığımız görüşmenin sonunda “Çankırı’da maça gelmeden maç yorumu yazan, bana ulaşmadan takımla ilgili haber yapanlardan geçilmiyor! Ben bu durumun adını koyamıyorum! Masabaşı haberlerle takıma ve kulübe büyük zararlar veriliyor. Yapılan haberleri çok komik buluyor ve biraz da üzülüyorum. Bizler Çankırı’nın ve Çankırı Belediyespor’un menfaatlerini koruyacaksak bunun yolu da kamuoyunu doğru bilgilerle yönlendirmektir” şeklinde konuştu.

 

 Vali Şemsettin Uzun ve Çankırılı işadamlarına çağrı!

Çankırı Postası olarak Çankırı Belediyespor’un bugün içinde bulunduğu mali krizden bir an önce çıkması yönünde “neler yapılabilir” sorusuna iki yanıtımız var:

 

Birincisi Çankırı Valiliği görevine yeni başlamasına karşın Sayın Vali Şemsettin Uzun'un Çankırı’nın tek profesyonel takımı olan Çankırı Belediyespor’u masaya yatırmasını ve konuyla ilgili çözüm yollarını kulüp yönetimi ile birlikte kamuoyuna sunulmasında yarar görmekteyiz.

 

İkinci olarak da Çankırı Belediyespor’a karşı yürütülen “duyarsızlığın" sonlandırılması ortak dileğimizdir. Şurası unutulmamalıdır ki, Çankırı Belediyespor’un yaşadığı sorunlar sadece yerel yönetimin değil tüm Çankırılıların sorunu olmalıdır. Çünkü bu kulübün Çankırı Belediyespor bünyesinde olmasının temel nedeni kulübe Çankırılı işadamlarının sahip çıkmayışından kaynaklanmıştır ve bugün de üzülerek belirtelim ki Çankırılı işadamları duyarsızlıklarını sürdürmekte devam etmektedirler.

 

Özellikle Çankırı içinde ve Çankırı dışında yaşayan Çankırılı işadamlarının Çankırı Belediyespor’un bugünkü açmazdan acilen kurtulması yönünde gayret göstermelerini Çankırı Postası olarak talep ediyor ve bu çağrımıza yanıt beklediğimizi belirtmek istiyoruz.

 

Konuyla ilgili düşüncelerinizi vedatbeki@mynet.com adresine bekliyoruz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER