banner198

Liftler hafta sonuna kadar çalışsın…

Çankırı Valisi Şemsettin Uzun, beraberindeki bir heyetle Ilgaz ve Yıldıztepe’de incelemelerde bulundu...

Liftler hafta sonuna kadar çalışsın…
banner145

Çankırı Valisi Şemsettin Uzun, beraberindeki bir heyetle Ilgaz  ve Yıldıztepe’de incelemelerde bulundu.

 

Ilgaz Kavşağında Ilgaz Kaymakamı Namık Kemal Nazlı tarafından karşılanan Uzun, Çankırı Ilgaz Yıldıztepe Kadınçayırı Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesini görmek ve inceleme yapmak üzere bu bölgeye geçti.

 

Yaklaşık 50 cm’yi bulan karın ve doğal güzelliklerin çevrelediği Yıldıztepe’de çevre gezisi yapan Vali Uzun “Burası doğal haliyle harika bir yer. Bu güzellikleri tüm insanların görmesi gerekir. Başlangıç aşamasında buraya bazı tesisler yapılmış. Bu tesislerle yetinmemek gerekir. Yeni tesisler yaparak buradaki mevcut doğal potansiyeli iyi değerlendirelim. Eksikliklerin acilen giderilmesi gerekir. Liftler çalışmıyor. Vatandaş buralara kadar gelip de çalışmayan liftleri görmemesi gerekir. Hafta sonuna kadar bu liftlerin çalışmasını için gerekenleri yapın” dedi.

 

Vali Şemsettin Uzun’un bölgede yapmış olduğu incelemelerde Yıldıztepe’nin bugünkü durumundan çok da fazla mutlu olmadığını, ancak Ilgaz’ın doğal güzelliğini de fazlasıyla beğendiğini anlıyoruz.

 

Edindiğimiz bilgilere göre Vali Uzun’un özellikle Yıldıztepe projesinde yer alan hedeflerin bir an önce gerçekleştirilmesi konusunda gerekli çalışmalara zaman kaybetmeden başlanılacağı bilgisine de ulaştık.

 

Fotoğraflar: Çankırı Valiliği Basın Bürosu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER