banner198

Milletvekilimiz Suat Kınıklıoğlu Ukraynada

Çankırı Milletvekili ve Dışişleri Komisyon Sözcüsü Suat Kınıklıoğlu Avrupanın Sınırları Nedir?, konulu toplantıya katılmak için bu sabah Kieve gitti

Milletvekilimiz Suat Kınıklıoğlu Ukraynada
banner145

Çankırı Milletvekili ve Dışişleri Komisyon Sözcüsü Suat Kınıklıoğlu Avrupa’nın Sınırları Nedir? konulu toplantıya katılmak için bu sabah (15 Aralık 2008) Kiev’e gitti

 

Milletvekilimiz ve Dışişleri Komisyon Sözcüsü Suat Kınıklıoğlu 15-17 Aralık 2008 tarihlerinde Ukrayna’da yapılacak olan “Avrupa’nın sınırları nedir?” konulu panele katılmak için Kiev’e gitti. İki gün sürecek olan panelde yarın (16 Aralık 2008) “Sınır ülkeleri Avrupa’ya nasıl bakıyor?” başlıklı bir konuşma yapacak olan Kınıklıoğlu Çarşamba günü yurda dönecek.

 

“Avrupa’nın Sınırları Nedir?” konulu panelde konuşmacılar arasında Ukrayna Başbakan yardımcısı Hryhoriy Nemyria, Gürcistan Dışişleri eski Bakanı Gela Bezhuashvili ve Ukrayna Dışişleri eski bakanı Borys Tarasyuk bulunuyor. Panele Polonya eski Cumhurbaşkanı Aleksander Kwasniewski’nin de katılacağı ve bir konuşma yapacağı edinilen bilgiler arasında.

 

Çankırı Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Sözcüsü  Suat Kınıklıoığlu Kiev’e gitmeden önce Vedat Beki’ye yaptığı açıklamada “Önemli bir toplantı. Bunun yanı sıra toplantıya katılan isimlerin görüşleri de bizim için değer taşıyor. Ben yapacağım sunumda Türkiye'nin AB sürecinde yorulmaya başladığını, Türkiye’nin başka alternatiflerinin olduğunu, AB’ye mahkum olmadığını ve bu yönde arayışlar içerisinde olduğunu söyleyeceğim. AB’nin Türkiye’ye çok dikkatli davranması gerektiğini aksi takdirde Türkleri kaybedeceğini söyleyeceğim. AB’nin ülkemizin demokratikleşmesine önemli katkılar sağladığını ancak AB kapısında Türkiye’nin daha fazla bekletilmemesi gerektiğini ifade edeceğim.” dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER