banner198

Mustafa Mert Çankırı Belediye Başkan Aday Adayı!

İgdaş İdari işler müdürü Mustafa Mert bugün AK Parti il başkanlığına gelerek Çankırı belediye başkan aday adaylığı müracaatını gerçekleştirdi.

Mustafa Mert Çankırı Belediye Başkan Aday Adayı!
banner145

İgdaş  İdari İşler Müdürü Mustafa Mert bugün (18 Aralık 2008) öğle saatlerinde AK Parti il başkanlığına gelerek Çankırı Belediye Başkan aday adaylığı müracaatını gerçekleştirdi.

 

Çankırı Belediye Başkanlığı için aday adaylığı müracaatını AK Parti İl Başkan Yardımcısı Durmuş Karataş’a teslim eden Mustafa Mert Çankırı Postasına özel açıklamalarda bulundu.

 

“Bu güne kadar arkadaşlarımızın hepsi hizmet yarışında ellerinden gelen tüm gayreti gösterdi. Ama sadece iyi niyet bazı şeyleri başarmak için yeterli olmuyor. Burada hem tecrübenin hem de bilgi birikiminin var olması gerekiyor ki, yoğrulmuş bir belediyecilik anlayışı ve Çankırı’da modern bir şehir anlayışını tekrar ortaya çıkartabilsin.

 

Biz de Çankırı’mızın modern bir şehir anlayışıyla yeniden yükselmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Çankırı geçmişten geleceğe doğru akan şehirlerden bir tanesi. Bundan dolayı Çankırı’nın sosyal yapısını ve tarihi kültürünü gelecekle birleştirerek Çankırı’yı yeniden inşa etmemiz gerekiyor. Bunu yapabilecek güce ve bilgi birikime sahip olduğuma inanıyorum. İnsanların yaşadığı bir şehri, insanların yaşayabileceği bir hale getirmek gerekiyor. Sadece taşa toprağa değil, orada yaşayan insana da elimizden gelen yardımı ve yatırımı yapmak durumundayız. Nihayetinde şehirler insanlarla var oluyor. İnsanların kültürel mirasını en güzel şekilde koruyarak, yaşam alanlarını daha modern bir hale getirmek belediyelerin en büyük görevi.

 

Belediyeler yerel iktidarla birlikte merkezi hükümetin de iktidarı olması halinde hizmeti daha optimum bir şekli de halka sunabilme imkanına sahipler. Bugün Çankırı bunu yakalamış durumda. AK Parti iktidarı ile beraber AK Partili bir belediyenin Çankırı’da hizmet edebilmesinin ne kadar faydalı olacağını hep birlikte göreceğiz. Elbette şu andaki durumda da hizmetler devam ediyor. Ama bu hizmetleri daha ileriye ve daha kaliteli bir şekilde halkımıza sunabilmek için biz de bu yarışın içinde olduğumuzu halkımıza ifade ediyoruz”.

 

AK Parti İl Başkan Yardımcısı Durmuş Karataş da Mustafa Mert’in müracaatını değerlendirirken. “Mustafa bey gibi belediyecilik bilgi birikimi olan tecrübeli bir arkadaşımızın Çankırı’ya hizmet etmek istemesi ve bu hizmeti AK Partimizden aday adaylığı bizleri memnun etti. Bu bir hizmet yarışıdır. Tüm aday adaylarımıza başarılar diliyoruz”. şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER