banner198

Nihayet ortak akıl kendisini gösterdi ve...

Uzun zamandır yapılan görüşmeler nihayet bir protokolle kamuoyuna açıklandı ve İstanbulda faaliyet gösteren iki federasyon tek çatı altında birleşme kararı aldı.

Nihayet ortak akıl kendisini gösterdi ve...
banner145

İstanbul’da faaliyet gösteren ve kısa adı ÇANFED ile ÇASOYAF olan iki federasyonun birleşme kararı aldıkları öğrenildi.

 

Çankırı Postası’nın ulaştığı bilgilere göre, ÇASOYAF’ın kendisini lavederek, Çankırı Köy Derneklerinin oluşturduğu ÇANFED çatısı altında birleşerek Şubat ayında kongreye gidecekleri öğrenildi.

 

Haber merkezimizin elde ettiği bilgilere göre, uzun zamandır yapılan görüşmeler nihayet olumlu bir sonuca vardı ve ÇASOYAF ’ın kendisini fesederek, ÇANFED çatısı altında birleşme kararı çıktı. Birleşme kararının en önemli maddelerinden bir tanesi her iki federasyon başkanının Şubat 2010’a kadar geçecek sürede yeni oluşumda görev almayacakları.

 

Birleşmeye giden ilk olumlu kararı ÇANFED ve ÇASOYAF yönetim kurullarının ortaklaşa aldıkları karar doğrultusunda Şubat 2010 tarihinde gerçekleştirilecek olan kongrede ÇANFED isminin ÇANDEF olarak değiştirilmesi yönünde anlaştıkları öğrenildi.

 

Şubat 2010’da gerçekleştirilecek kongrede yapılacak tüzük değişiklikleri arasında yönetim kurulu sayısının da artırılması şimdiden karara bağlandı. Birleşme kararının kesinleşmesinden sonra halen ÇANFED Başkanlığı görevinde bulunan Ömer Lütfi Özenç’in istifa ederek, yönetim kurulunun yeni başkanı seçmesi bekleniyor.

 

BİRLEŞME, YAŞANAN TARTIŞMALARI
SONA ERDİRECEK!

İstanbul’da faaliyet gösteren her iki federasyonun birleşme kararı Çankırılılar arasında bölünmüşlüğü ve zıtlaşmayı ortadan kaldıracağı için önemli bir adım. Şubat 2010’da yapılacak kongre ile birlikte İstanbul’da faaliyet gösteren köy derneklerinin kısır çekişmelerden uzak, birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek, çok daha verimli projelere imza atacağı pek çok kimsenin hemfikir olduğu bir konu. Bakalım önümüzdeki günlerde diasporadaki Çankırılıların kendilerini temsil yönünde nasıl bir federasyon ve hangi ismi başkan olarak ortaya çıkaracaklar bunu da yeni gelişmelerle birlikte göreceğiz.

 

NOT:  Okuduğunuz haber Çankırı Postası gazetesinin 2 Eylül 2009 tarihli sayısında 10. sayfada yayımlanmıştır. Çankırı Postası'nın dün açıklanan birleşme ile ilgili kararı, en yakından takip ettiğinin göstergesidir.

 

HABERE EK: Aşağıdaki birleşme protokolü incelendiği zaman, yaptığımız habere göre bazı farklılıklar ortaya çıkıyor! Şöyle ki:

Biz haberimizde ÇASOYAF'ın kendisini lavederek ÇANFED çatısı altında birleştiğini söylüyoruz. Ama protokole göre her iki federasyon kendisini fesediyor! Bu durum karşısında mevcut federasyonlar görevlerini hangi ortamda gerçekleştirecekler? İşte burası muamma! Konuyla ilgili olarak haber takibimiz sürmekte. Elde ettiğimiz bilgileri okuyucularımızla paylaşacağız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotoğraf 1: ÇANFED Başkanı Ömer Lütfi Özenç.

Fotoğraf 2: ÇASOYAF Başkanı Mehmet Dereli.

Fotoğraf 3: Birleşme protokolünün imzalandığı andan görünüm. Her iki federasyon başkanının ortasında Vakıf Başkanı Eşref Harmandar bulunuyor. (Fotoğrafın çekim tarihi 5 Eylül 2009 Cumartesi Saat: 01.30, anlaşma metninin imza sonrası)

EK 1: 2 Eylül 2009 tarihli Çankırı Postası gazetesinin 10. sayfasında yer alan haberin kupürü...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EK: 2 - Aşağıdaki ekler, her iki federasyonun birleşme protokolünün el yazısı örneğidir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ek: 3- Yukarıdaki protokolün devamı...

 

 

 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER