banner198

Nurettin Akman ilçeleri dolaşıyor…

AK Parti Çankırı Milletvekili Nurettin Akman dün başladığı ilçe ziyaretlerini bugün de Şabanözü, Eldivan, Kızılırmak ve Yapraklı ile tamamladı

Nurettin Akman ilçeleri dolaşıyor…
banner145

AK Parti Çankırı Milletvekili Nurettin Akman dün Kurşunlu, Atkaracalar ve Çerkeş ilçelerini ziyaret ederken bugün de Şabanözü, Eldivan, Kızılırmak ve Yapraklı ilçelerini ziyaret ederek partinin belediye başkan ve belediye meclis üyesi adaylarına vatandaştan destek istedi.

 

AK Parti Çankırı Milletvekili Dr. Nurettin Akman beraberinde AK Parti İl Başkanı Mustafa Selci ile birlikte Eldivan’dan ayrılarak  Kızılırmak ilçesine geldi ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Bayar Soysal’ın seçim bürosu açılışına katıldı.

 

Kızılırmak’ta vatandaşlarla beraber olan Milletvekili Akman “Türkiye’de kapatılan adliyelerden geriye dönük yeniden açılacaklar arasında ilk sırada Kızılırmak olacaktır” dedi.

 

Milletvekili Akman’ın Kızılırmak’ta yaptığı konuşmadan bazı satır başları şöyle:

 

“Kızılırmak pirinci ülke pirincinin yüzde 12’sini temin etmekte. Pazarda böylesi bir paya sahip olan yöremizin pirincinin daha iyi tanıtılması ve pazar payının artırılması konusunda ne gerekiyorsa yapılacak.

 

Bölgede gerçekleştirilen sulu tarım ile birlikte başta konserveciliğin yaygınlaşması için hükümet olarak ne gerekiyorsa yapılacak. Bölgeye getirilecek olan yatırımcılarla birlikte bölgede farklı ürünleri işleyecek tesislerin faaliyete geçirilmesi sağlanacak.  Bölgenin temel sorunu olan işsizliğin önlenmesinde bu tür tesislerin açılması beraberinde göçün de önlenmesini hedeflemekteyiz.

 

Bunun yanı sıra Kızılırmak Adliyesi kapatılan adliyeler arasında bulunmaktadır. Bu adliyelerin yeniden bulundukları bölgelerde hizmete açılması şeklinde bir çalışma yürütülmekte. Bu kapsamda yapılacak çalışmalarda bilinmelidir ki Kızılırmak ilk sırada yer alacaktır.

 

Kızılırmak ilçesinin gözle görülür alt yapı eksikliklerinin giderilmesi konusunda gereken tüm çalışmalar yapılacak. Özellikle 29 Mart seçimleri sonrası Kızılırmak Belediyesi AK Belediyecilik ile tanıştıktan sonra bu sorunlar çok daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşecektir.

 

Belediye Başkan adayımız Bayar Soysal genç, dinamik ve yörenin sorunlarını yakından bilen bir kardeşimiz. Kızılırmaklı hemşerilerimin 29 Mart’ta sandıktan AK Parti ile birlikte Belediye Başkanlığına da AK Belediyecilik hizmetlerini başarıyla yerine getirecek Bayar Soysal’ı ve belediye meclis üyelerimizi, il genel meclisi üyelerimizi seçerek onlara sizlere hizmet etme şansını vereceğinizden kuşkum yok. Kızılırmak yaşanılabilir bir Kızılırmak’a dönüşecektir.”

 

Çankırı Milletvekili Dr. Nurettin Akman akşam 17.00 sularında Kızılırmak’tan ayrılarak Yapraklı ilçesine hareket etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER