banner198

Okullar Başkan Dinç e Müteşekkir

Belediye Başkanından Okullara Projeksiyon

Okullar Başkan Dinç e Müteşekkir
banner145

Teknolojinin hızla gelişmesiyle Okulların öğrencilere, karatahta yerine dijital ortamda ders vererek iletişim çağına yakışır şekilde eğitim hizmeti vermeyi hedeflerken, şehrimizdeki bazı okullar maddi sıkıntılar yüzünden istedikleri ortama bir türlü ulaşamamıştı. Sıkıntılarını 2-3 ay önce Belediye Başkanına bildirip en azından bir iki adet projeksiyon talebinde bulunan okullara Öğretmenler Gününü takip ederek sürpriz yapmayı uygun gören Başkan Dinç Çankırı Lisesi, Adnan Menderes İlköğretim Okulu, İlker Tuncay İlköğretim Okulu ve Şehit Yahya Coşkuner İlköğretim Okulunu ziyaret ederek projeksiyonlarını teslim etti.

 

Okul idarecileri ve öğretmenleriyle eğitim ve öğretim hususunda bilgi alışverişinde bulunan Belediye Başkanı İrfan Dinç “Göreve geldiğimiz günden itibaren eğitime gereken ilgi ve alakayı gösterdik. ÖSS, KPSS ve SBS olmak üzere  çeşitli kurs imkanları sunmaya çalıştık. Çanakkale başta olmak kaydıyla çeşitli tarihi mekanlara Belediye imkanlarıyla toplu geziler düzenledik. Öğrencilerimizi yakından ilgilendiren kitaplar bastırarak tüm okullarımıza, bunlara köy okullarımızı da dahil ederek dağıttık. Peki bu hizmetler yeterli mi? Hayır! Allah bana tekrar belediye başkanlığını nasip ederse gelecek dönem en büyük hizmetim eğitime olacaktır. Çünkü eğitimli insanın dünya görüşü, ideolojisi ne olursa olsun, hiç olmazsa olaylara ve gelişmelere  at gözlüğü ile bakmıyorlar” dedi.

 

Eğitim camiasının Tatlıçay'da yapılan çalışmaları takip ederek bu çalışmaların şehrimize yeni bir ivme katacağını belirtmesi üzerine Başkan Dinç “Evimize gelen misafiri evin en güzel oturma odasında ağırlarız. Tatlıçay da Çankırı’nın oturma odasıdır. Çankırı’mıza dışardan gelen yerli ve yabancı misafirlerimiz ve burada ikamet eden değerli hemşerilerimize yakışan estetiğe kavuşacaktır. Kısa bir süre sonra hizmete başlayacaktır.”diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2017, 16:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER