banner198

Pursaklarda dedeler ve neneler birlikte yarıştı!

Üçüncüsü gerçekleştirilen organizasyona 1400 dolayında yarışmacı katıldı. Yarışmada dereceye girenlere kaplıca tatili ödül olarak sunuldu.

Pursaklarda dedeler ve neneler birlikte yarıştı!
banner145

Ankara-Pursaklar'da birinci dönem başarılı bir belediye başkanlığı yaparak 29 Mart 2009'da seçmenin tekrar teveccühünü alan ve gurbette başarılı bir Çankırılı belediye başkanı profili çizen Başkan Selçuk Çetin'in belediyecilik anlayışının ürünü olarak Pursaklar Belediyesinin bu yıl üçüncüsünü organize ettiği ‘3. Dedeler ve Neneler Koşusu’ yoğun katılımla gerçekleşti.

Yavuz Bulvarı’nda düzenlenen koşuya bu yıl yaklaşık 1400 sporcu katıldı. Koşuda Bayanlar 1000 m, erkekler 1500 m koştu. Kategorilerinde ilk üç dereceye girenlerin kaplıca tatili ile ödüllendirildiği koşuda, katılımcılar dereceye girebilmek için kıyasıya yarıştı.

Sabahın erken saatlerinde Yavuz Bulvarı start noktasında buluşan yarışmacılar renkli görüntülere sahne oldu. Yarışmacılar ısınma hareketlerini müzik eşliğinde yaptılar. Pursaklar İÖO ve Faruk Duman İÖO öğrencilerinin folklor gösterileri izleyicilerden tam not aldı.

 

Belediyeciliğin sosyal ve kültürel faaliyetlerde de halkın ihtiyaçlarına da cevap vermesi gerektiğini belirten Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin şöyle konuştu:

“Bu yıl üçüncüsünü yaptığımız ‘Dedeler ve Neneler İkinci Bahara Koşuyor’ etkinliğinden de anlaşılacağı gibi biz belediye olarak gerçekten spora çok büyük önem veriyoruz. Sporu toplumun bütün kesimine yaymak istiyoruz. Çocuklarımız için yaptığımız spor kompleksleri, yürüyüş yolları ve spor salonları ile hemşerilerimize spor yapma imkânı sunuyoruz. İlmin yaşı olmadığı gibi sporunda bir dönemi yoktur. Bu gün yapacağımız koşuda sembolik bir yarıştan ibarettir. Önemli olan kazanmak kadar katılmaktır. Bu yarışma Türkiye’de ender yapılan bir faaliyettir. Biz nasıl çocuklarımızı geleceğin teminatı olarak görüyor isek yaşlılarımıza hayatın bir tecrübesi olarak görüyoruz. Bundan sonra da dedelerimiz ve nenelerimiz için Pursaklar’da lokaller açmaya başlayacağız."

 

Yarışma sonunda kategorilerinde dereceye giren ilk üç yarışmacı olmak üzere toplam toplam 90 kişi kaplıca tatili ödülünü almaya hak kazandı. Kaplıca tatili ödülü almaya hak kazan yarışmacılar eşi ve torununu da birlikte götürebilecek. Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, yarışmanın bir amacının da dede-nene-torun üçlüsünün tatilde bir arada olma imkânı sağlamak olduğunu belirtti.

 

Bayanlarda dereceye girenler:

50–55 yaş kategorisinde: 1.Menşure Boztepe, 2.Nermin Yasan,3.Mahmure Saadet Gürsoy.

56-60Yaş Kategorisinde 1.Memnune Uyan,2. Fatma Doğan, 3.Zuhal Geçkin

61–65 Yaş Kategorisinde tek katılımcı Hüsniye Doğruoğlu birinci oldu.

66–70 Yaş Kategorisinde 1. Fatma Bolat, 2. Fatma Çelik 3. Gülizar Yasan

71 ve üzeri Kategorisinde iki katılımcı olduğunda 1.Hanife Öztürk 2. Selime Meral

 

Erkeklerde dereceye girenler:

50-55 Yaş Kategorisinde 1.Üzeyir Kaplan, 2.Ali Tarık Yılmaz, 3. Ahmet Galip Bozkurt

56-60 Yaş Kategorisinde 1.Kemal Filiz, 2.Şahset İçten, 3.Cevdet Özalp

61-65 Yaş Kategorisinde 1.Nail Nazlı, 2.Behzat İçten, 3.Hikmet Acar

66-70 Yaş Kategorisinde 1. Seyit Dönmeztürk, 2. Ahmet Barış, 3.İsmet Geçkin

70 ve üzeri yaş kategorisinde 1. Altan Türkeri, 2.Ahmet Durmuş,3. Cemal Tutkuner dereceye girdiler.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER