banner198

Saçak beldesinde siyasi devrim!

29 Mart Pazar günü gerçekleştirilen yerel seçimlerde Çerkeşe bağlı Saçak Beldesi halkı, siyasetçilere büyük bir ders verdi...

Saçak beldesinde siyasi devrim!
banner145

29 Mart Pazar günü gerçekleştirilen yerel seçimlerde Çerkeş'e bağlı Saçak Beldesi halkı, siyasetçilere büyük bir ders verdi...

Dünkü seçimlere “Bağımsız Saçak Belediye Başkan Adayı” olarak katılan Hamza İnkaya, aldığı 437 oyla kendisinin belediye başkanı seçilmesinin ötesinde, Belediye Meclisine 5 tane de “bağımsız belediye meclis üyesi” kazandırmayı bildi.

9 Belediye meclis üyeliğinden Murat Koca (81), Kemal Vidinli (103), İbrahim Gürcan (107), Adem Yiğit (81) ve Recep Kıran (135) bağımsız seçilirken, AK Parti seçimlerde aldığı 337 oyla 4 belediye meclis üyeliği kazandı. Saçak’ta MHP 45 oy alabildi.

Seçim sonrası kendisiyle görüştüğümüz yeni Saçak Bağımsız Belediye Başkanı Hamza İnkaya gazetemize şunları söyledi:

“Saçak seçimleri Türk siyasi tarihinin örnek olarak gösterebileceği bir netice ile sonuçlanmıştır. Buradan çıkan sonucu siyasi partilerimizin çok iyi değerlendirmeleri gerekir. Adeta devrim niteliğinde bir sonuçla Saçak halkı tercihini sandıkta göstermiştir. Benim bağımsız belediye başkanı olarak seçilmemin ötesinde, Belediye Meclisine 5 tane arkadaşımızı bağımsız olarak kazandırdık! Böyle bir seçim sonucunun bugüne kadar gerçekleşmiş olacağını sanmıyorum. Saçak halkı böylesi bir başarıya sandıktan çıkarttığı sonuçla imzasını atmıştır. Şimdi bize düşen, vatandaşımızın güvenine layık bir hizmet ortaya koymaktır. Bunu gerçekleştirmek için de bugüne kadar Hamza İnkaya olarak nasıl çaba ve gayret gösterdiysem, bundan sonra da Saçak Belediye Başkanı olarak çok daha fazlasını sergileyeceğim. Bizleri bu görev layık görenlere şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER