banner198

Sandıktan boş zarf yağdı!

Yurt genelinde tuhaf seçim karelerinden bir tanesi de Kızılırmak-Yukarı Alagöz köyünde yaşandı. 648 oy zarfından 571 tanesi boş çıktı...

Sandıktan boş zarf yağdı!
banner145

Kızılırmak ilçesine bağlı Yukarı Alagöz köyü seçmenleri 29 Mart Pazar günü yapılan seçimlerde siyasetçileri alışılmadık bir şekilde protesto ettiler! Seçmenler Pazar günü sandığa gittiler ve oylarını kullandılar! Ancak akşam sandıklar açılınca kullanılan 648 zarftan 571 tanesi boş çıktı!

Yukarı Alagözlüler yıllardan bu yana köylerine yeterli hizmetin getirilmediğini, içme ve sulama suyu problemlerinin çözülmediğini gerekçe göstererek 29 Mart Pazar günü oylarını boş zarfla kullanarak ilginç protestolarını gerçekleştirdiler.

Yapılan seçimle yeni Yukarı Alagöz muhtarı olan Behçet Bulut konuyla ilgili olarak gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Özellikle son iki yıldır kapısını çalmadığımız siyasetçi kalmadı. Sulama suyumuza karışan tuzlu su nedeniyle verimli topraklarımızdan ürün alamaz hale geldik. Hükümetin ve siyasetçilerin vurdumduymazlığını başka türlü gösterme şansımız yoktu. Bizler de seçim öncesi köyde yaşayanlarla bu kararı aldık ve 29 Mart Pazar günü de sandığa giderek uyguladık. Umarız köyümüzün yaşadığı problemler bundan sonra çözülme yoluna gider.”

Yapılan seçimler sonucunda kullanılan 648 oyun 571’i boş çıkarken, 30 oy AK Partisine, 28 oy bağımsız İl Genel Meclis adayı Tuğrul Kaya’ya, 15 oy MHP’ye, 3 oy CHP’ye ve 1 oy da DSP’ye çıktı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER