banner198

Seçim mahkeme kapısında

Bugün gerçekleştirilen Çankırı Ticaret ve Sanayi Odasındaki Meclis Başkanlığı, Oda Başkan ve Yönetim Kurulu ile Üst Kurul Delege seçimleri şu saat itibariyle Mahkeme kapısında

Seçim mahkeme kapısında
banner145

Saat 13.45 dolaylarında başlayan bugünkü Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri akşam saat 17.00 sularında Sandık Kurulunun yaptığı kur’a ile tamamlandı ve Serhat Uysal’ın başkan adayı olarak girdiği “beyaz” liste seçimin kazananı olarak ilan edildi.

 

İşler bundan sonra karıştı!

Kur’a heyecanını aynı masada yaşayan “beyaz” ve “mor” liste adayları Sandık Kurulu Üyesinin almış torbadan çıkardığı “beyaz liste” notu ile beraber Meclis Üyesi Hasan Hüseyin Topal ve Oda Başkanı olarak seçimlere giren Hayrettin Çelikten’in itirazları ile sonlandı.

 

Seçim sonuçları ile ilgili olarak daha sonra Çankırı Adliyesine giden “mor” liste ve bu listeyi destekleyen yaklaşık 12 kişi Çankırı Adliye binası içerisinde diğer üyelerin de itiraz dilekçelerini verme girişiminde bulundular.

 

Olayları büyük bir şaşkınlıkla izleyen Serhat Uysal başkanlığındaki “beyaz” listeyi destekleyen Ticaret ve Sanayi Odası Meclis üyeleri  verilecek kararı merakla Çankırı Adliye binası önünde beklediler.

 

Saat 21.0’e kadar süren bu meraklı bekleyiş, yarın İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı yapılan itirazı karara bağlayacak. Kararın bu gece yarısına doğru çıkabileceği, şayet karar bu gece alınmazsa verilecek kararın açıklamasının yarına kalabileceği öğrenildi.

 

İlçe Seçim Kurulunun “itiraza” vereceği karar “red” olarak çıkarsa, öyle sanılıyor ki seçime itiraz eden grubun “itirazı” İl Seçim Kuruluna götüreceği yönünde. Bu da gösteriyor ki, Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri şu saat itibariyle “kesin sonuç” açısından hafta başına kadar sarkacak!

 

Rifat Hisarcıklıoğlu Serhat Uysal'ı kutladı...

Çankırı Ticaret Odası seçimlerinde bunlar yaşanırken, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Oda Başkanlığına seçilen Serhat Uysal'ı arayarak tebrik etti ve yeni yönetim kurulu üyelerine başarılar diledi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER