banner198

Sıcak saatler... Toplantı sonucu kimseyi mutlu etmedi!

AK Parti Genel Merkezinde yapılan Çankırı toplantısı sona erdi ancak kesin aday üzerinde anlaşma sağlanamadı

Sıcak saatler... Toplantı sonucu kimseyi mutlu etmedi!
banner145

 AK Parti Genel Merkezinde yapılan Çankırı toplantısı sona erdi ancak kesin aday üzerinde anlaşma sağlanamadı.

 

AK Parti Genel Merkezinde başta Çankırı Merkez belediye başkan adayı ile ilçe belediye başkan adaylarının belirlenme toplantısı saat 23.00 sularında tamamlandı.

 

Haber merkezimizin toplantı sonrası elde ettiği bilgilere göre Çankırı Merkez Belediye Başkan adayı için üç isim üzerinde tartışma çıktı. Çankırı Milletvekili Suat Kınıklıoğlu ve İl Başkanı Mustafa Selci Mesut Koç isminde ısrarcı olurken, Çankırı Milletvekili Nurettin Akman ve Haluk İpek İrfan Dinç’in aday gösterilmesini istedi.

 

İki bölge milletvekili ve İl Başkanının taleplerini değerlendiren komisyonda bulunan Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcı Necati Çetinkaya ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi ise Sevda Karaali Şireci isminde ısrarcı oldu.

 

Yapılan müzakerelerde ortaya konulan isimlerin hiç birinde ortak bir karara varılamayınca, toplantı sonlandırıldı.

 

İrfan Dinç olursa parti kaybeder!

Toplantıdan sızan bilgilere göre milletvekili Suat Kınıklıoğlu ve İl Başkanı Mustafa Selci’nin Belediye Başkan adayı olarak Mesut Koç’un gösterilmesi halinde seçimin kazanılacağına dair söylemiyle birlikte “İrfan Dinç olursa parti seçimi kaybeder! Teşkilat olarak böyle düşünüyoruz!” dediği öğrenildi.

 

Karşı hamle!

Toplantı sırasında yaşanan olayların toplantı sonrası Belediye Başkanı İrfan Dinç’e aktarılması ile birlikte, AK Parti İl Teşkilatı üyeleriyle bir toplantı yapan İrfan Dinç, acilen yönetim kurulu üyelerinden imza toplayarak “İl Başkanı Mustafa Selci’nin düşünceleri kendi düşünceleridir. Teşkilat olarak biz Mustafa Selci’nin düşüncesinde değiliz. Yönetim Kurulu olarak İrfan Dinç’in belediye başkan adayı olarak açıklanmasını istiyoruz” şeklinde yaklaşık 15 kişilik imzalı belgeyi başta milletvekili Nurettin Akman olmak üzere Genel Merkeze ulaştıracakları öğrenildi.

 

Gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER