banner198

Sizden gür bir ses bekliyoruz

Ak Parti milletvekili adayları Avukat İdris Şahin ve Hüseyin Filiz bugün ki seçim turuna Kızılırmak ilçesiyle devam etti.

Sizden gür bir ses bekliyoruz
banner145

 

Ak Parti milletvekili adayları Avukat İdris Şahin ve Hüseyin Filiz bugün ki seçim turuna Kızılırmak ilçesiyle devam etti.

Uzun bir araç konvoyu eşliğinde ilçeye gelen Ak Parti milletvekili adaylarını ilçe girişinde Kızılırmak Belediye Başkanı Bayar Soysal, Ak Parti İlçe Başkanı Celal Yıldırım, İl Genel Meclis üyeleri Tuğrul Kaya ve Ali Doğru ile kalabalık bir halk topluluğu karşılandı. Vatandaşlarla tek tek tokalaşan Ak Parti adaylarına daha sonra dualar edilerek bir koç kurban edildi.

 

Sizden gür bir ses bekliyoruz!

İlçe meydanında vatandaşlara seslenen Avukat İdris Şahin, Kızılırmaklıların sorunları ve sıkıntılarını bildiklerini, çözümü içinde sabırsızlandıklarını söyledi. 12 Haziran sonrası güneşin Kızılırmak’ta çok başka doğacağını vurgulayan Şahin, “Kızılırmak ve köylerinin şimdiye kadar eksik gelen tüm hizmetleri bir bir tamamlanacak. Herşeyden önemlisi şu iktidar Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımlarını Kızılırmak’a yaptı. Koyunbaba ve Hamzalı baraj ihaleleri, hidroelektrik santral yapımıyla bu yatırımları gerçekleştirecek” dedi.  

Şahin, “Mecliste istediklerimizi daha iyi koparabilmek için, Kızılırmak’ın gecikmiş sorunlarının çözümü, çeltik fiyatı, pancar fiyatı için ve sizin için kamulaştırmadan toplulaştırmaya sıkıntılarınızı çözebilmemiz için sizden gür bir ses bekliyoruz” diye konuştu.

Biz Çankırı’yı küçülten olmayacağız!

Daha sonra tezahüratlar ve alkışlar eşliğinde söz alan Ak Parti Milletvekili adayı Hüseyin Filiz, “Otuz yıldır bazı ağabeylerim için oy isterken bana şunu diyordunuz. ‘Kardeşim sen Ankara’da ne yap et listeye gir. Bizde senin önüne kellemizi koyalım’ buyurun huzurunuza geldim. Bende kendimi size emanet ediyorum. Yaklaşık elli yıldır Saffet Sakarya hariç Kızılırmak’ın bağrından hiç vekil çıkarttınız mı? İşte bugün fırsat günüdür” dedi.

Yıllardır hep söylenen “Kızılırmak akar Türkler bakar“ deyiminin değiştiğini söyleyen Filiz, şimdi “Kızılırmak akıyor ama Türkler bakmıyor” diyerek, sadece Hamzalı ve Koyunbaba barajına 160 trilyon para aktarıldı. Bu barajların bitirilmesiyle Türkiye çapındaki çeltik üretiminin %15’ni karşılamaktan övündüğümüz üretim  %30’lara çıkacağını ifade etti.

Kızılırmak nehrine kurulacak barajların tamamlanmasının Ak Parti döneminde kendilerine nasip olacağını söyleyen Filiz; “Sadece Kızılırmak yayın balığıyla değil, sadece Kızılırmak badılarıyla değil, Kızılırmak’ta barajlar yapılacak. Kızılırmak coşacak. İnsanlarımız coşacak. Kızılırmak’ın bütün köy yolları olmak üzere, başta Sülüklü, Kızılırmak arasındaki yol güzergahı, Dedeköyü ve Bozkırdan gelen virajlar da düzeltilerek, gelecekte çok daha standardı yüksek yol güzergahı yapmayı planlıyoruz” dedi.

Kızılırmak’ta imalat sektörüne yönelik bir fabrika kurulduğu düşünüldüğünde, önce bunun alt yapısının oluşturulması gerektiğini belirten Filiz, “Bin kişilik, beş yüz kişilik bir fabrikayı buraya getirdiğiniz zaman Kızılırmak’ın nüfusu üçe beşe katlanır” dedi.

Sülüklü, Tüney bölgesinde Çankırı’ya da hitap edecek bir Organize Sanayi Bölgesi kurmayı planladıklarını söyleyen Hüseyin Filiz;  Korgun, Şabanözü, Çerkeş Organize Sanayi bölgelerinde yer kalmadığını söyledi. Filiz; “Öncelikle Çankırı ve Kızılırmak’ın faydalanabileceği bir Organize Sanayi Bölgesinin Tüney ‘de kurulması gerektiğini düşünüyorum. Kurulacak Organize Sanayi Bölgesine Ankara’dan sekiz veya on fabrika çekerek beşer yüz kişi çalıştırdığınız zaman Çankırı’nın nüfusunun 25 bin artacağını hesap edebiliyor musunuz? Biz Çankırı’yı küçülten olmayacağız. Projelerimizi saymakla bitiremeyiz. Biz proje adamıyız laf adamı değiliz” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Daha sonra Ak Parti seçim bürosuna geçen Ak Partililer burada toplanan vatandaşlar ve köy muhtarlarının sorunlarını dinleyerek çözümü noktasında gerekenlerin yapılacağını söylediler.

Kızılırmak Kaymakamlığı, Belediye Başkanlğı, Ziraat Odası ve işyerlerini ziyaret eden adaylar, Tımarlı ve Alagöz Köyleri’ne giderek köylülerle sohbet ettiler.

Kızırımak ilçesindeki seçim turuna Yapraklı Belediye Başkanı Hasan Basri Avşar ve Şabanözü Belediye Başkanı Ali Çapçı katılarak destek verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER