banner198

Son Dakika... Ben teşkilatın değil kendi fikrimi söyledim

AK Parti Çankırı İl Başkanı Mustafa Selci akşam saatlerinde gazetemize özel açıklamada bulundu

Son Dakika... Ben teşkilatın değil kendi fikrimi söyledim
banner145

AK Parti Çankırı İl Başkanı Mustafa Selci akşam saatlerinde gazetemize özel açıklamada bulundu.

 

Dün gece AK Parti Genel Merkezinde yaşanılan olayları yayınlarken, bunun yankılarının Çankırı siyasi gündemini hayli etkileyeceğini biliyorduk.

 

Nitekim bugün gün boyu telefonlarımız yoğun aramaya maruz kaldı. Bununla birlikte Çankırı'da yaptığımız haber büyük yankı uyandırdı.

 

Günün ilk saatlerinde yaptığımız “Sıcak saatler.toplantı sonucu kimseyi mutlu etmedi” başlıklı haberimizde yer alan Çankırı İl Başkanı Mustafa Selci’nin “İrfan Dinç olursa parti seçimi kaybeder! Teşkilat olarak böyle düşünüyoruz” ifadesinin sonrasında bizlere ulaşan toplantı ile ilgili notlar, Belediye Başkanı İrfan Dinç'e de ulaşmış olmalı ki, Başkan Dinç acilen topladığı ekibi ile yaptığı değerlendirmeyi de sayfalarımıza taşımış ve okuyucularımızı bilgilendirmiştik.

 

Belediye Başkanı İrfan Dinç’in il yönetimindeki bazı isimleri bir araya getirerek “İl Başkanı Mustafa Selci’nin düşünceleri kendi düşünceleridir. Teşkilat olarak biz Mustafa Selci’nin düşüncesinde değiliz. Yönetim Kurulu olarak İrfan Dinç’in belediye başkan adayı olarak açıklanmasını istiyoruz” şeklindeki yorumlara ve bugün bazı il yönetim kurulu üyelerinden alınan imzalarla Genel Merkeze ve Milletvekili Nurettin Akman'a verilen belge ile ilgili olarak  İl Başkanı Mustafa Selci bizlere düşüncelerini aktardı.

 

Çankırı AK Parti İl Başkanı Mustafa Selci konuyla ilgili olarak bizlere şunları söyledi:

 

“Ben dün gece AK Parti Genel Merkezinde gerçekleştirilen toplantıda kendi fikrimi yani AK Parti Çankırı İl Başkanı Mustafa Selci olarak bana sorulan soruya ‘kişisel’ cevabımı verdim.

 

Şöyle ki; Bildiğiniz gibi bugüne kadar teşkilat adına parti içi temayül yoklamalarımız hem Belediye Başkanı adına hem de belediye başkan aday adayları adına ayrı ayrı sandık konularak gerçekleştirildi. Her bir temayül yoklamasının sonuçları tutanaklarla genel merkeze, dolayısıyla ilgili komisyona teslim edildi.

 

"Ben Mustafa Selci olarak kendi düşüncemi belirttim"

 

Dün gece yapılan toplantıda bulunan parti görevlilerin önünde bunlar bulunuyordu. Aday tespiti için gereken tüm değerlendirmeler üst üste konulduktan sonra, toplantıya katılan başta milletvekilleri olmak üzere her birimize kişisel düşüncelerimiz soruldu. Her iki milletvekilimiz de gündemle ilgili olarak kendi iradeleriyle özgürce düşüncelerini beyan ettiler. Aynı şekilde bana da Çankırı İl Başkanı Mustafa Selci olarak düşüncem soruldu ve ben de sorulan soruya özellikle tekrar belirteyim ‘kendi adıma’ cevap verdim. Şayet bana teşkilat ne düşünüyor, diye sorsalardı ben de teşkilatı toplar onların düşüncelerini alır ve genel merkeze iletirdim.  Ben tekrar söylüyorum dün akşamki toplantıda kendi düşüncemi belirttim. Bu tamamen beni bağlayan beni ilgilendiren bir durumdur.

 

Şimdi Sayın Belediye Başkanı bir yerde kendisine Çankırı Belediyesi ile ilgili sorulan bir soruyu cevaplandırsa; Belediye Başkanının verdiği yanıtı Belediye Meclisinden, hatta hatta kendi partimizden bir arkadaşımız çıkarak ‘ben belediye başkanının verdiği cevaba katılmıyorum’ dese bu durum neyi ifade edecek?

 

Siyasetin doğal mecraından çıkarılarak böylesi basit ve gayet açık durumu başka mecralara çekmenin hiç de doğru olmadığını düşünüyorum. Benim açıklamam sonrası İl Yönetim Kurulu üyelerinden bazılarını arayarak ve daha önceden yazılmış bir metnin altına imza attırmasını da hiç doğru bulmuyorum. O belgeye imza atanlardan imza öncesinden de haberim var ve bugün yaşanılan olaylardan da partimiz zarar görüyor. Bunun da bilinmesini istiyorum."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER