banner198

Son Dakika... Mesut Koç Başkan adaylığı yarışında!

AK Partinin altıncı belediye başkan aday adayı olan Mesut Koç coşkulu bir kalabalıkla il binasındaydı

Son Dakika... Mesut Koç Başkan adaylığı yarışında!
banner145

AK Partide Çankırı Belediye Başkanlığı yarışı hız kesmiyor! Son olarak Belediye Başkan aday adayı Mesut Koç bugün İl Başkanlığına coşkulu bir kalabalıkla müracaatını gerçekleştirdi.

Bugün saat 13.30 dolaylarında AK Parti İl binasına kendisini destekleyen seçmenlerle gelen Mesut Koç müracaat dosyasını İl Başkanı Mustafa Selci'ye teslim etti.

Burada bir konuşma yapan Mesut Koç "Çok kıymetli hemşerilerim. Basının değerli temsilcileri, hepinizi saygı ile selamlıyorum. Bugün itibariyle AK Partinin Çankırı Belediye Başkan aday adayı oluyorum. Bu göreve bilgi ve birikimimle hazırım. Görev verilirse Çankırı’mıza, halkımıza ve partimize hizmet etmek bana onur verecektir. Allah hakkımızda hayırlısını nasip etsin.” dedi.

Mesut Koç’la akşam saatlerinde yaptığımız görüşmede “Şu an için bir süreci yaşıyoruz. Diğer aday adaylarına da başarılar diliyorum. Partimiz tarafından kesin aday olarak açıklanmazsam bile başkan adayı olarak ismi açıklanan arkadaşımızın kazanması için her şeyi yapacağım. Çankırı’da doğdum, Çankırı’da büyüdüm. Çankırı’nın sorunlarını ve sıkıntılarını yakından bilen birisi olarak gücümün yettiği oranda yaşanılan problemlerin ortadan kalkması ve Çankırı’mızın layık olduğu yere taşınması konusunda tüm gayretimle çalışacağım.” dedi.

Mesut Koç kimdir?

Çankırı ili 08.02.1972 doğumlu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Çankırı ilinde Üniversiteleri Ankara ilinde okudu. Ailede 3 kardeşin ortancası.

2 üniversite mezunu olan koç,  ilk olarak Ankara Üniversite ÇMYO Okulu İnşaat teknikerliğini, daha sonra Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesinden Ziraat Mühendisi olarak 1996 yılında mezun oldu. 97 ve 99 yılları arasında Maltepe Askeri Lisesinde yedek subay olarak vatani görevini tamamladı.

1999’da mevcut olan aile şirketinin başına geçtikten sonra 2003 yılında Çankırı ilinde Pres Kömür Fabrikasını, 2007 yılında Isı Yalıtımlı Bims Tuğla Fabrikasını ve Beton Parke ve bordur fabrikası kuruldu. 2009 yılında Kırsal Kalkınma Projesi kapsamında bakliyat paketleme ve eleme fabrikası kurulumu halen devam etmekte. Halen Çankırı ilinde faal olan üç şirketin genel müdürlüğünü sürdürmekte olan Mesut Koç evli ve 3 çocuk babası.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER