banner198

Son Dakika...Yunus AVM için mutlu son..

2008 yılı Danıştay 6. Dairenin verdiği kararla Çankırı için mutlu bitiyor!

Son Dakika...Yunus AVM için mutlu son..
banner145

2008 yılı Danıştay 6. Dairenin verdiği kararla Çankırı için mutlu bitiyor!

Danıştay 6. Dairenin bugün açıkladığı kararla Yunus AVM inşaatı için daha önce verilen "yürütmeyi durdurma kararı" kaldırıldı.

Danıştay 6. Dairenin kararı Çankırı'ya ulaştı ve Yunus AVM için yeni dönem başladı.

"Kayıp zamanı telafi edeceğiz"

Konuyla ilgili olarak Yunus AVM Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Ayhan'la telefonla yaptığımız görüşmede "Danıştay 6. Dairenin böyle bir karar alması bizleri sevindirdi. Adalet yerini buldu. Kaybedilen zamanı telafi etmek için grup olarak elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Ancak bugüne kadar gelişen olaylar özellikle bende bazı yaralar açmadı dersem yalan olur. Fakat tüm bunları bir kenara bırakarak projenin bir an önce tamamlanması birincil hedefimizdir. İnşaata mevsim şartları içerisinde imkanlar ölçüsünde kaldığımız yerden devam edeceğiz. Alınan karar hepimiz için hayırlar getirsin." dedi.

Çankırı Belediyesinden Açıklama!

Kamuoyunun yakından takip ettiği ve “Mülkiyeti Çankırı Belediye başkanlığına ait olan ve eski Çarşamba pazaryeri olarak adlandırılan alanda yapımı devam eden Alışveriş Merkezi inşaatının Danıştay 6. Dairesi tarafından verilen yürütmeyi durdurma kararına istinaden Çankırı İcra Müdürlüğü tarafından durdurulması işlemi talebimiz ile Çankırı İcra Mahkemesince iptal edilmiştir. Buna göre inşaat kaldığı yerden devam edecek olup şehrimizin sosyal ve ekonomik yönden gelişim ve değişimine büyük katkı sağlayacak olan inşaatların kaldığı yerden devam edileceğini bildiririz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur. Belediye Hukukçuları Av Dilaver Erdoğan - Av Erkan Köroğlu

Konuyla ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER